Juniorzy remisują z Parasolem

Juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice zremisowali we Wrocławiu z Parasolem 2:2.  Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Kobyliński i Ciupka. Po tym spotkaniu nasi piłkarze utrzymali 3. miejsce w tabeli .

Od początku meczu zagraliśmy bardzo ofensywnie. Już w pierwszych 3 minutach meczu mogliśmy prowadzić 2:0, jednak w pierwszej sytuacji Ciupka trafił w poprzeczkę a Kobyliński minimalnie przestrzelił. Niewykorzystane sytuacje  zemściły się bardzo szybko. W 4 minucie po wybiciu piłki głową do środka przez jednego z naszych  pomocników, trafia ona do napastnika, który mocnym precyzyjnym strzałem z 16 metrów umieszcza futbolówkę w bramce Jakuba Kopanieckiego. Przez dwa kwadranse oglądaliśmy prawdziwą wymianę ciosów. Sytuacje szybko przenosiły się z jednego pola karnego pod drugie. Żadna z drużyn nie murowała bramki jednak lepsze okazje do strzelenia bramki mieli zielono-czarni, którzy uwieńczyli swoją dobrą grę bramką zdobytą przez Kobylińskiego po zagraniu Kędziory. Kilka minut później szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy przeprowadzili prawą stroną wzorową akcję zakończoną precyzyjnym dośrodkowaniem oraz strzałem z powietrza i było 2:1 dla miejscowych. Ostatnie 10 minut to uporczywe dążenie do wyrównania wyniku spotkania. W 45 minucie Kopaniecki przechwytuje dośrodkowanie,  dalekim wykopem uruchamia Ciupkę, który wychodzi na czystą pozycję i lobem pokonuje wychodzącego bramkarza 2:2.

Druga odsłona to podobny obraz gry  jednak z lekką przewagą polkowiczan, którzy między 45 a 65 minutą meczu osiągnęli przewagę w posiadaniu piłki i sytuacjami do strzelenia gola. Jednak zabrakło precyzji i ostatniego dokładnego podania. Po okresie dobrej gry mecz się wyrównał i Parasol za sprawą stałych fragmentów gry mógł przechylić szalę zwycięstwa. W 75 minucie piłkę meczową obronił Kopaniecki, który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy. Do końca meczu trwała wymiana ciosów ale wynik nie uległ zmianie. 2:2 to zasłużony i sprawiedliwy rezultat spotkania.

Parasol Wrocław – KGHM ZANAM Polkowice 2:2 (2:2)

KGHM ZANAM Polkowice: Kopaniecki – Malawski, Kielar, Junak – Kędziora, Kopeć, Cichy, Olszewski – Kostek, Kobyliński, Ciupka

Rezerwowi: Zdobylak, Sobczyk, Stettler, Boczek, Osiadły, Pilewski