Juniorzy remisują z Chrobrym

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie w Lidzie Dolnośląskiej Juniorów Starszych. Piłkarze KS Polkowice zremisowali przed własną publicznością z Chrobrym Głogów 3:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dawid Świdwa, Jakub Kobyliński i Dawid Kostek.

Pierwsza część meczu to tzw. piłkarskie szachy. Oba zespoły schowane za podwójną gardą liczyły na błędy przeciwnika i szybkie kontry.  Lepsze wrażenie sprawiali jednak gospodarze ,którzy w pierwszych 15 minutach wypracowali sobie dwie tzw. 100% sytuacje ale Świdwie i Kobylińskiemu zabrakło precyzji. Akcje Chrobrego były anemiczne i bez polotu a jedynym zagrożeniem pod bramką Zdobylaka były stałe fragmenty gry ,które goście mają opracowane do perfekcji. W 28 minucie meczu Osiadły po kapitalnej indywidualnej akcji prawą stroną boiska precyzyjnie podaje do Świdwy, który dopełnia formalności i gospodarze prowadzą 1:0. Do końca pierwszej części oglądaliśmy wyrównany mecz ale bez goli.

Druga odsłona obfitowała w gole , sytuacje , dramaturgię i rozczarowania. W 55 minucie meczu po faulu na Osiadłym w polu karnym ,sędzia zawodów dyktuje „wapno” a pewnym egzekutorem okazał się Kobyliński . Gospodarze prowadzą 2:0. Euforia i zadowolenie zielono-czarnych trwały tylko 90 sekund . Chrobry po ręce w polu karnym jednego z obrońców strzela bramkę kontaktową a po upływie paru sekund wyrównuje stan rywalizacji. Mecz nabiera rumieńców a oba zespoły  dążyły do strzelenia zwycięskiej  bramki .W 78 minucie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy , którzy po strzale z ostrego kąta Kobylińskiego oraz  przytomnym  zachowaniu Kostka wychodzą na  prowadzenie  3:2. Goście z Głogowa , którzy aktualnie zajmują 2 miejsce w tabeli z aspiracjami na awans do Centralnej Ligi Juniorów jeszcze bardziej natarli na bramkę polkowiczan. Sztuka ta udała się przyjezdnym w 84 minucie , kiedy jeden z zawodników wykorzystał zbiorowy sen naszych obrońców doprowadzając do wyrównania.

KS Polkowice – Chrobry Głogów  3:3 (1:0)
Bramki dla KS: Świdwa, Kobyliński, Kostek.

KS Polkowice: Zdobylak, Jankowski, Żurkowski, Kielar, Wasieńko, Malawski, Kostek, Kopeć, Osiadły, Kobyliński, Świdwa