Juniorzy remisują w Cottbus

W pierwszym sparingu zimowego okresu przygotowawczego juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice zremisowali  w Cottbus z Energie 2 : 2, przegrywając do przerwy 0:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Ciupka i Boczek.

 

Dzięki dobrym kontaktom trenera juniorów starszych KGHM ZANAM Polkowice – Andrzeja Wójcika za naszą zachodnią  granicą, udało się dopasować termin meczu sparingowego pomiędzy juniorami starszymi Energie Cottbus. Rywale po spadku z niemieckiej Centralnej Ligi Juniorów zajmują obecnie 4 miejsce w Lidze Regionalnej. Była to druga konfrontacja naszych juniorów z przedstawicielem niemieckiej piłki. W 2016 roku zielono-czarni gościli
w Aue a gospodarze tamtego spotkania zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę jeżeli chodzi o poziom gry. Tego samego nasi szkoleniowcy spodziewali się po konfrontacji w Cottbus.

Po przybyciu na miejsce i serdecznym przyjęciu przez trenera Anderasa Richtera zostaliśmy mile zaskoczeni wspaniałą pogodą oraz warunkami boiskowymi. Zielona nawierzchnia ze sztuczną trawą najnowszej generacji oraz świecące słońce dawały optymizm na solidny mecz w wykonaniu zespołów – mówi trener Andrzej Wójcik.

Pierwsze 45 minut to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy lekko cofnięci szukali szybkich kontr bokami boiska. Widać było boiskowe obycie z piłką zawodników Energie spowodowane treningami na takiej nawierzchni. Długimi momentami to nasi piłkarze gonili za piłką a gospodarze szybko odbierali ją stwarzając sobie sytuacje przez dośrodkowania lub strzały. Już w 5 minucie po nieporozumieniu w kryciu na prawej stronie obrony polkowiczan oraz płaskim dośrodkowaniu gospodarze wychodzą na prowadzenie. Strzelona bramka uskrzydliła miejscowych, którzy uporczywie dążyli do podwyższenia wyniku, ale solidna gra obronna polkowiczan rozbijała ataki. Najlepszą okazję dla zielono-czarnych stworzyli sami sobie gospodarze. Podanie jednego z obrońców do  bramkarza  mija o centymetry słupek. Do przerwy 1:0 dla Energie.

Druga odsłona to diametralna zmiana wydarzeń na boisku. Odblokowani juniorzy KGHM ZANAM Polkowice zaczęli grać lepiej i składniej a efekty przyszły szybko. W 55 minucie wysoki pressing na bramkarzu oraz krótkie wybicie, po którym piłka wraca w pole karne do zupełnie niekrytego Ciupki, a ten pewnie doprowadza do remisu. Bramka wyrównująca dodała animuszu polkowiczanom, którzy po odbiorze piłki przez obrońców konstruowali akcje do przodu. Jedna z nich została uwieńczona zdobyciem drugiego gola. Cała akcja to popis Sobczyka, który idealnie obsłużył Boczka, a ten w sytuacji sam na sam wykorzystał składną akcję i prowadziliśmy 2:1. Mecz zrobił się ciekawy. Niemcy za wszelką cenę dążyli do wyrównania grając podobnie jak w pierwszej odsłonie z wieloma dośrodkowaniami i strzałami, a podopieczni trenerów Wójcika i Jeziornego wyprowadzali składne kontrataki. Po jednej z takich kontr w sytuacji 3 na 2 w polu karnym jeden z zawodników podaje niedokładnie marnując szansę na strzelenie 3 bramki. Kiedy wydawało się, że utrzymamy korzystny wynik w ostatnich sekundach meczu Stettler był wyraźnie odpychany w polu karnym, jednak gwizdek arbitra milczał.  Miejscowi wykorzystali błąd naszego bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk a stojący napastnik Energie z zimną krwią wykorzystuje prezent wyrównując stan pojedynku. Po tej bramce arbiter zakończył spotkanie.

Energie Cottbus– KGHM ZANAM Polkowice 2 : 2

KGHM ZANAM Polkowice: Malec, Sobczyk, Malawski, Stettler, Junak, Kędziora, Ciupka , Kopeć, Kobyliński, Osiadły, Boczek

Na zmiany wchodzili-Kielar, Medyński, Kostek, Jakowicz, Olszewski, Zdobylak, Cichy

Galeria zdjęć