Juniorzy nie dali rady Zagłębiu

Juniorzy starsi KS Polkowice ulegli na wyjeździe Zagłębiu Lubin 0:2, przegrywając do przerwy 0:1. Po 21. kolejkach podopieczni trenerów Andrzeja Wójcika i Marcina Jeziornego zajmują 7. miejsce w tabeli.

Początek meczu to zimny prysznic dla juniorów z Polkowic, którzy już w 2 minucie przegrywali 0:1. Szybka kontra z lewej strony boiska dokładne i precyzyjne dośrodkowanie na głowę zamykającego akcję zawodnika Zagłębia. Po obiecującym początku dla gospodarzy wydawało się ,że Zagłębie pójdzie za ciosem jednak to zielono-czarni w następnych 40 minutach okazali się drużyną lepiej zorganizowaną, a do tego stwarzającą sobie sytuacje bramkowe. Dwa razy Świdwa oraz Kobyliński mieli tzw. 100% sytuacje ale na posterunku był golkiper gospodarzy. Zabrakło precyzji napastników lub dokładnego ostatniego podania. Gra wysokim pressingiem juniorów z Polkowic zaskoczyła gospodarzy , którzy popełniali błędy przy wyprowadzaniu piłki, jednak w wielu  sytuacjach zabrakło zimnej krwi. W 40 minucie meczu szybka kontra Zagłębia, tym razem prawą stroną boiska . Zawodnik gospodarzy wbiega  z piłką w pole karne a wychodzący z bramki Furtak zatrzymuje nieprzepisowo gracza miejscowych. Arbiter bez wahania dyktuje karnego, którego w kapitalnym stylu broni golkiper KS-u. Do przerwy gospodarze prowadzą 1:0.

Druga odsłona to wyrównana gra do 65 minuty. Polkowiczanie starali się wyrównać stan meczu a gospodarze strzelić drugiego gola dającego większy komfort w grze. Od 65 minuty Zagłębie zaczęło dominować na boisku stwarzając sobie kilka wyśmienitych sytuacji, jednak kapitalnie broniący Furtak parował strzały i dośrodkowania. W 70 minucie meczu gospodarze postawili kropkę nad „i” strzelając drugiego gola. Polkowiczanie mimo wielu prób nie byli w stanie strzelić honorowego gola.

Zagłębie Lubin – KS Polkowice 2:0 (1:0)

KS Polkowice : Furtak, Kielar, Żurkowski, Wasienko, Cichy, Kopeć, Olszewski, Kostek, Osiadły. Świdwa, Kobyliński

Na zmiany wchodzili: Malawski, Wilczyk, Jakowicz, Kędziora, Sobczyk