Juniorzy na remis ze Śląskiem

W środowym meczu Ligi Dolnośląskiej juniorzy starsi KS Polkowice zremisowali u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:2. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Jakub Kobyliński.

Pierwsza część meczu to lekka przewaga zawodników Śląska , którzy bocznymi sektorami boiska próbowali sforsować obronę gospodarzy. Lepsze sytuacje do zdobycia bramki mieli jednak miejscowi. Najpierw strzał głową Kobylińskiego obrońca gości wybija z pustej bramki, a po dobrej akcji Osiadłego ponownie zawodnik Śląska wyręcza bramkarza wybijając piłkę z linii bramkowej. Wydawało się, że bramka dla gospodarzy wisi na włosku. Jednak w 20 minucie meczu dobry precyzyjny strzał zza linii pola karnego broni Kopaniecki, a dobitka znajduje drogę do bramki. W 30 minucie meczu pada wyrównanie dla gospodarzy. Kobyliński  wykorzystuje precyzyjne podanie Osiadłego oraz niepewną interwencję bramkarza. Do końca pierwszej części meczu trwa obustronna wymiana ciosów.

Druga odsłona to dobra gra zielono-czarnych , którzy z większym animuszem atakowali  na bramkę wrocławian. Z dobrej strony pokazali się napastnicy Świdwa i Kobyliński, którzy absorbowali obronę przyjezdnych. W 60 minucie wychodzącego na czystą pozycję Olszewskiego fauluje w polu karnym obrońca Śląska, a  sędzia dyktuje karnego. Pewnym egzekutorem okazał się ponownie Kobyliński , który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Strzelona bramka jeszcze bardziej uskrzydliła miejscowych , którzy wyprowadzili szereg dobrych akcji, jednak w końcowych fragmentach gry zabrało precyzji i dokładnego podania. Ostatnie 10 minut meczu to napór gości i dążenie do wyrównania. W  doliczonym czasie gry Śląsk doprowadza do remisu. W Polkowicach juniorzy KS-u zremisowali ze Śląskiem Wrocław 2:2.

KS Polkowice – Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)
Bramki dla KS-u: Jakub Kobyliński 2
KS Polkowice:  Kopaniecki, Kielar, Żurkowski, Wasienko, Cichy, Kopeć, Olszewski, Kędziora, Osiadły, Kobyliński, Świdwa

Na zmiany wchodzili: Żywakowski, Sobczyk, Malawski, Jankowski