Juniorzy na fali

W 5. kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KS Polkowice pokonali na wyjeździe Polonię -Stal Świdnica 1:0. Bramkę dla naszego zespołu zdobył w 65. min. Dawid Kostek.

27

Pierwsza część meczu to piłkarskie szachy z obu stron. Gospodarze schowani na swojej połowie za podwójną gardą liczyli na szybkie kontry. Polkowiczanie zmuszeni do ataku pozycyjnego usiłowali sforsować „beton ” Stali grą bokami, jednak z wielu prób w wykonaniu zawodników KS-u żadna nie zakończyła się powodzeniem. Jedyną dogodną sytuację do strzelenia bramki miał Dawid Kostek, który po wzorowo rozegranej akcji środkiem boiska dostał prostopadłe podanie, a atomowy strzał wylądował na poprzeczce gospodarzy. Druga odsłona to podobny scenariusz ale okraszony strzeleniem bramki przez Dawida Kostka, który w 65 minucie oddaje strzał z narożnika pola karnego i ku uciesze KS-u piłka  ląduje w siatce gospodarzy. Od tego momentu gra się ożywiła. Stal zaangażowała znacznie więcej zawodników w akcje ofensywne a to spowodowało rozluźnienie w szykach obronnych miejscowych. Kolejne 100% sytuacje mieli Dawid Kostek i Jędrzej Kędziora, którzy po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony z 5 metrów nie trafili do bramki. Swojej okazji nie wykorzystał również Dawid Kostek. Po indywidualnej akcji i wymanewrowaniu 3 przeciwników, stanął oko w oko z bramkarzem, który wyczuł intencję strzelającego.

Kolejna wygrana i dopisane punkty cieszą , tym bardziej że po remisie Chrobrego z Górnikiem Wałbrzych jesteśmy dalej na drugim miejscu z punktem straty do lidera . Przed nami trzy mecze prawdy. Z Zagłębiem u siebie i dwa wyjazdowe mecze ze Śląskiem i Chrobrym. Sam mecz w Świdnicy nie zachwycił a gospodarze postawili na inne warunki gry. Do tej pory graliśmy z zespołami , które owszem broniły się ale próbowały swoich sił w ataku, rzucając większą ilość zawodników do ofensywy. Stal to typowy zespół „murarzy”, po utracie bramki taktyka sprowadzała się do bronienia się całym zespołem na swojej połowie boiska.  Dziwny styl grania ale został nagrodzony punktami w meczu z Zagłębiem i na wyjeździe ze Śląskiem. Drugi mecz z rzędu gramy na zero z tyłu a ofensywni zawodnicy stwarzają sobie w każdym meczu liczne sytuacje do strzelenia bramek–  podsumował trener Andrzej Wójcik.

Polonia -Stal Świdnica  – KS Polkowice 0:1 (0:0)

KS Polkowice: Jakub Kopaniecki, Dawid Malawski (Marek Żurkowski), Adrian Kielar, Patryk Kłak, Dominik Wasieńko, Kamil Olszewski (Kacper Kędziora), Marcel Kopeć , Bartosz Jankowski, Jarosław Tkaczyk (Krystian Jakowicz), Jakub Kobyliński (Kamil Gajewski), Dawid Kostek (Dominik Żywakowski)