Juniorzy młodsi z wygraną

W 2. kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych piłkarze KS Polkowice wygrali we Wrocławiu ze Ślęzą 3:2. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Zajączkowski 2, Kowalik

Ślęza Wrocław – KS Polkowice 2:3 (1:1)

Bramki: Zajączkowski 2, Kowalik

KS Polkowice:  Krystecki, Bańka (Mielczarek), Turek, Kuriata, Szymczak (Kubicki), Malik (Koziarz), Kowalik (Marciniak), Kasprzyszak, Mazurek (Łada), Korzepa, Zajączkowski.

Mecz rozpoczął się od systematycznego „nękania” rywala, było widać walkę, zaangażowanie i co najważniejsze chęć zwycięstwa. Przez 25 minut polkowiczanie nie opuścili połowy przeciwnika, stworzyliśmy cztery sytuacje bramkowe. Zaowocowało to bramka na 1:0 dla KS-u. Pod koniec pierwszej połowy nastąpiło lekkie rozluźnienie i niestety jedna z dwóch kontr zakończyła się remisem. W drugiej połowie było już trudniej, ale mecz nadal był pod naszą kontrolą, w wyniku czego dołożyliśmy przeciwnikowi kolejne dwie bramki. W samej końcówce meczu sędzia podyktował słusznego karnego, mecz zakończył się naszą wygraną 3:2.

Trener Grzegorz Karmelita: Powiem szczerze, moi zawodnicy zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie. Kontrolowali cały czas grę i wynik  jaki uzyskali był tylko kwestią czasu.  W końcówce pierwszej i drugiej połowy nastąpiło rozluźnienie i niestety w tym czasie padły dwa gole dla Ślęzy. Muszę uczulić chłopców, aby do ostatniego gwizdka byli maksymalnie skoncentrowani. Wygrana na trudnym terenie bardzo cieszy.