Juniorzy młodsi na fali

W meczu sparingowym rozegranym w Zielonej Górze juniorzy młodsi KS Polkowice pokonali miejscowy UKP 4:2. Bramki dla KS-u zdobyli: Dawid Kostek 2, Adrian Krawczyk oraz Dominik Żywakowski.

7

Spotkanie w Zielonej Górze rozegrane zostało na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w rewelacyjnych warunkach pogodowych. Nasi zawodnicy przedłużyli dobrą passe zwycięstw na zakończenie roku. Po ciekawej pierwszej części meczu  z wieloma sytuacjami dla obu stron oraz dużym zaangażowaniu biegowym i dyscyplinie taktycznej było 0:0. Druga połowa spotkania to lepsza gra gospodarzy, którzy po dwóch stałych fragmentach gry objęli prowadzenie. To podziałało na naszą drużynę jak płachta na byka. Kontaktową bramkę zdobył Adrian Krawczyk, wykorzystując błąd bramkarza miejscowych. Na wyrównanie i radość w naszym zespole nie czekaliśmy długo. Po rzucie rożnym i książkowym nabiegu na krótki słupek Dominik Żywakowski doprowadził do remisu. Końcówka meczu to popis pressingu całego zespołu i instynktu strzeleckiego Dawida Kostka, który miał jeszcze dwie wyśmienite sytuacje. Jednak soczyste uderzenia minimalnie minęły bramkę rywala.

Na wyróżnienie w moim zespole zasługują Jakub Kopaniecki, który kierował obroną. Dominik Żywakowski i Jarosław Tkaczyk to solidna dwójka środkowych obrońców a Bartosz Husar i Dawid Kostek to piłkarze odpowiedzialni za siłę ofensywną zespołu – podsumował sparing trener Andrzej Wójcik.

 

UKP ZIELONA GÓRA – KS POLKOWICE   2 : 4 (0 : 0)
Bramki dla KS-u: Dawid Kostek 2, Adrian Krawczyk oraz Dominik Żywakowski.
KS Polkowice: Jakub Kopaniecki – Dawid Malawski, Dominik Żywakowski, Jarosław Tkaczyk, Bartek Szeliga – Patryk Kłak, Kamil Olszewski, Kamil Gajewski, Bartosz Jankowski, Dominik Wasieńko -Adrian Krawczyk
Rezerwa-Dawid Kostek, Marek Żurkowski, Bartosz Husar, Dawid Bielecki