Mapa strony

Juniorzy młodsi KS-u Polkowice wygrali halowy turniej Dubai-Cup

Spektakularny sukces odnieśli juniorzy młodsi KS Polkowice w maratonie piłkarskim rozegranym w hali  Sahsenwerkarena w Dreźnie. Po ponad 8 godzinnych zmaganiach ekipa trenera Andrzeja Wójcika pokonała w finale Akademię Berlin 2:1.

1

W sumie na parkiecie zaprezentowało się 40 drużyn w tym dwie ekipy KS-u Polkowice B1 i B2, które były jedynymi zespołami z Polski. Piłkarze rywalizowali w 8 grupach po 5 zespołów. W meczach grupowych zanotowaliśmy 7 zwycięstw i 1 remis dający zwycięstwo B1 i B2  w grupach. Bardzo blisko fazy finałowej był zespół Polkowic B1, który przegrał rywalizację o prawo dalszych gier z Emporem Glauchau w rzutach karnych 1:2 i ostatecznie zajął 11 miejsce w turnieju.

Prawdziwe emocje zaczęły się, kiedy na sztuczną murawę wychodził zespół B2 z Polkowic. Po wygranym meczu z Bischofswerda w stosunku 3:1 i pokonaniu zespołu Drezden Striesen po rzutach karnych 4:3, zaczęliśmy wierzyć w końcowy sukces. Jednak na drodze do finału stanęły dwa zespoły wymieniane w gronie faworytów. W pierwszym meczu półfinałowym nasz zespół zmierzył się z Tasmania Berlin i ku ogromnemu zaskoczeniu widzów zgromadzonych w hali, wygrał pewnie 3:2, grając mądrze taktycznie. Po tej wygranej, finał stał się faktem a w oczach zawodników mimo ogromnego zmęczenia było widać dodatkową motywację do zwycięstwa w całym turnieju. Mecz finałowy to heroiczny bój moich zawodników z przeciwnikiem i sędzią tego spotkania, który podejmował dziwne decyzje na naszą niekorzyść. Dzięki ogromnej determinacji i wiary w końcowy sukces okazaliśmy się najlepsi w stawce 40 zespołów biorących udział w turnieju i pokonaliśmy Akademię z Berlina 2:1. Po ostatnim gwizdku sędziego nasza radość sięgnęła zenitu. Taniec zwycięzców na środku boiska i głośne śpiewy dały wyraźny sygnał, kto wygrał ten turniej. A wygrała drużyna zdecydowanie najlepsza, grająca z pomysłem i polotem, zadziwiając mądrością taktyczną widzów i trenerów zgromadzonych w hali. Już teraz otrzymaliśmy zaproszenia na letnie turnieje w Niemczech.

2

KS Polkowice B2 –  1 miejsce
Polkowice B2 – Adrian Wadas, Dawid Malawski, Dominik Wasieńko, Borys Szatkowski, Dawid Kostek, Dawid Świdwa, Bartek Husar, Marek Żurkowski, Marcin Furtak

KS Polkowice B1 –  11 miejsce
Polkowice B1 – Maciej Pfajfer, Dominik Żywakowski, Patryk Kłak, Bartek Szeliga, Jarek Tkaczyk, Kamil Olszewski, Kamil Gajewski, Bartek Jankowski

Bramki- Dawid Malawski 3, Patryk Kłak 2, Dominik Wasieńko 4, Dawid Kostek 3, Dawid Świdwa 4, Bartek Husar 3, Bartek Jankowski 2, Jarek Tkaczyk 4.

Szkoda, że drogi trenera i zespołu juniorów młodszych KS Polkowice rozchodzą się. Przed turniejem mówiłem, że chciałbym rozstać się miłym akcentem. Chłopcy wzięli sobie to do serca pokazując, że są zespołem przez duże „Z”. Nowy trener otrzyma ode mnie zespół głodny sukcesu, zdyscyplinowany i mam nadzieję, że wkrótce usłyszymy o piłkarskich talentach ze stajni KS Polkowice – zakończył trener Andrzej Wójcik.

 

Galeria zdjęć

Trenerowi Wójcikowi dziękujemy za serce włożone w pracę z polkowicką młodzieżą i życzymy sukcesów na stanowisku asystenta trenera w I-ligowej Miedzi Legnica.

wojo ekipa