Juniorzy liderem

W zaległym meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KS Polkowice zremisowali z Zagłębiem Lubin 0:0 . Dzięki wywalczonemu punktowi po 8. kolejkach podopieczni trenera Andrzeja Wójcika zostali liderem rozgrywek.

ldjlider

Pierwsze 45 minut meczu to przewaga gości z Lubina , którzy lepiej operowali piłką. Grali składniej, lepiej czuli się na grząskiej, nasiąkniętej wodą murawie. Juniorzy Zagłębia wymieniali wiele podań , łatwo dochodzili do pola karnego ale klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Polkowiczanie ograniczyli się do przesuwania w strefach a po odbiorze piłki usiłowali szybkimi kontrami zaskoczyć przeciwnika . Jednak niedokładności i straty spowodowały , że gra naszego zespołu rwała się w zarodku. Tylko dwie akcje prawą stroną z dośrodkowaniem oraz indywidualna akcja Jakuba Kobylińskiego to za mało żeby sforsować dobrze grającą obronę lubinian. Podobnie na wysokości zadania stanęła defensywa zielono-czarnych. Podopieczni trenera Wójcika w 35 minucie popełnili jedyny błąd po którym sędzia zawodów podyktował jedenastkę dla przyjezdnych. Kapitalną obroną popisał się Jakub Kopaniecki, który wyczuł intencję strzelającego i do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron ożywili się polkowiczanie , którzy dostosowali się do poziomu gości a mecz dzięki temu stał się ciekawszy. Akcje nabrały tempa a to stwarzało groźne sytuacje pod bramkami. Gospodarze nabrali wiatru w żagle . Lepiej wyglądała współpraca między formacjami a to przełożyło się na sytuacje. Pierwszą doskonałą okazję miał Jakub Kobyliński , który po idealnym dośrodkowaniu z lewej flanki z 6 metrów strzelił głową ale bramkarz Zagłębia instynktownie sparował strzał. Następnie Bartosz Husar po wymanewrowaniu obrońców z 7 metrów strzelił na bramkę ale lekko dotknięta piłka przez golkipera przyjezdnych została na linii, ostatecznie wybita przez interweniującego obrońcę. Polkowiczanie cały czas kontratakowali ale w kilku sytuacjach zabrakło precyzji. Goście w drugiej części spuścili z tonu , stworzyli sobie tylko jedną dogodną sytuację ale Jakub Kopaniecki ponownie wyczuł zamiar strzelającego.

Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz. Przed spotkaniem w szatni było widać pełną mobilizację zawodników , która być może sparaliżowała nasze poczynania w pierwszej odsłonie. Szanujemy ciężko wywalczony punkt , który daje nam awans na pozycję lidera. Drużyna Zagłębia mocno się zmobilizowała przyjeżdżając  rocznikiem 1999 i częściowo 1998. Dzięki temu  mecz w drugiej odsłonie był ciekawy a nasza gra szczególnie w drugich 45 minutach wyglądała poprawnie. Nas trenerów cieszy ogólne przygotowanie motoryczne . Na grząskiej murawie zawodnicy poruszali się lekko i swobodnie ale naturalnie kosztował nas ten mecz dużo wysiłku. Przed nami regeneracja i w sobotę obrona pozycji lidera w meczu z Karkonoszami – zrelacjonował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

KS Polkowice: Jakub Kopaniecki, Marek Żurkowski (Damian Kaczanowski), Adrian Kielar, Patryk Kłak, Dominik Wasienko, Bartek Jankowski (Bartosz Husar), Marcel Kopeć, Dawid Malawski, Jarek Tkaczyk ,Kacper Kędziora (Kamil Olszewski), Jakub Kobyliński