Juniorzy lepsi od Ślęzy

W meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali na wyjedzie Ślęzę Wrocław 3:1. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika zdobyli: Kordian Tański, Dawid Kostek i Dominik Suchora.

Suchora

Zawodnicy obu zespołów dostosowali się do pogody. Pięknie słońce i mało gry na boisku. Wrocławianie posiadali optyczną przewagę jednak to polkowiczanie, jako pierwsi po stałym fragmencie gry objęli prowadzenie. Dobrze rozegrany rzut rożny i Kordian Tański zamyka długi słupek pakując piłkę do bramki. Jeszcze w tej samej minucie niefrasobliwość na lewej stronie naszej obrony oraz zbyteczny wślizg, za który sędzia zawodów wskazał na wapno. Marcin Furtak wyczuł intencję strzelającego, broniąc w kapitalnym stylu. To dodało skrzydeł polkowiczanom, którzy po składnej akcji Świdwy z Kostkiem podwyższyli na 2:0.W ostatniej minucie pierwszej części meczu niedokładne podanie na prawej stronie obrony kończy się faulem przed polem karnym. Przy źle ustawionym murze gospodarze wracają do gry. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Wrocławianie dążyli do wyrównania a podopieczni trenera Wójcika groźnie kontratakowali. W 75 min. meczu indywidualną akcję popisuje się Dominik Suchora, który zdobywa kolejnego gola dla naszego zespołu. W końcówce zielono-czarni mieli kolejne sytuacje do zdobycia goli. Najpierw Maciej Węgielski z 5 metrów w czystej sytuacji trafia w stojącego obrońcę oraz Piotr Białocerkiewicz i Mateusz Leśniewski w podobnych sytuacjach nie zdołali umieścić futbolówki w bramce miejscowych. Ostatecznie KGHM ZANAM Polkowice pokonał Ślęzę 3:1.

Wygrała drużyna lepsza, która wykorzystała swoje sytuacje, jednak poziom meczu pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie musimy poprawić utrzymanie się przy piłce oraz niepotrzebne straty podczas budowania akcji. W dzisiejszym meczu nasz poziom wystarczył na Ślęzę jednak na zespoły typu Zagłębie, Miedź czy Górnik to zdecydowanie za mało – podsumował spotkanie trener Wójcik.

Ślęza Wrocław – KGHM Zanam Polkowice 1:3 (1: 2 )
Bramki dla KGHM ZANAM: Tański, Kostek, Suchora

KGHM ZANAM : Furtak – Białocerkiewicz, Górecki, Żywakowski, Kłak, Tkaczyk -Husar, Tański, Kostek, Wasieńko – Świdwa

Rezerwowi: Suchora, Sobczak, Węgielski, Jankowski, Leśniewski