Juniorzy lepsi od Miedzi

W meczu otwierającym piłkarską wiosnę w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KS Polkowice pokonali na wyjeździe zespół Miedzi Legnica 3:2. Bramki dla naszej ekipy zdobyli: Bekieszczuk, Czerep i Surożyński.

Obu drużynom przyszło rywalizować w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Silno wiejący wiatr nie pozwolił piłkarzom rozwinąć skrzydeł, a piłka momentami wprawiała przedziwne rzeczy. Wynik spotkania otworzył Bekieszczuk, którzy pięknym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi Miedzi. W 23 min. na 2:0 podwyższył Czerep. W drugiej połowie gospodarze grający z wiatrem dążyli do wyrównania. W 47 min. kontaktową bramkę dla rywala zdobył Cebulski. Nasi piłkarze niemal natychmiast odpowiedzieli golem Surożyńskiego i zrobiło się 3:1. 15 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra do bramki KS-u trafił Malicki. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie tego dnia dobrze dysponowanych polkowiczan. W Legnicy podopieczni trenera Waldemara Jedynaka pokonali miejscowy zespół Miedzi 3:2.

Miedź Legnica – KS Polkowice 2:3 (0:2)
Bramki dla KS-u: 7 Bekieszczuk, 23 Czerep, 76 Surożyński

KS Polkowice: Gromada – Trawicki, Seta, Cieśla, Kwiecień, Nowakowski, Czerep (Kubina), Cios, Surożyński, Bekieszczuk (Matusiak), Pietruszka( Michalak)

Mniej szczęścia mieli natomiast juniorzy młodsi KS Polkowice, którzy ulegli swoim rówieśnikom z Miedzi Legnica 0:3.