Janusz Kudyba: Zespół pokazał charakter

Podopieczni Janusza Kudyby pokonali przed własną publicznością 3:2  Flotę Świnoujście. Bramki dla czarno-zielonych kolejno strzelali: Damian Piotrowski, Przemysław Kocot i Petr Micić. Spotkanie odbyło się w ramach 18. kolejki I ligi.

Kibice, którzy nie przyszli na mecz mogą wyłącznie żałować. Tak emocjonującego pojedynku na stadionie przy ulicy Kopalnianej nie było od dawna. Zdeterminowany zespół Janusza Kudyby rozegrał kapitalne zawody i pokonał faworyta tego pojedynku.

We wczorajszym spotkaniu zmierzyły się zespoły z dwóch różnych stref w tabeli: Flota, która po 17. kolejkach zajmowała trzecie miejsce i jest w gronie drużyn aspirujących do awansu i  KS Polkowice, zajmujący drugie miejsce od końca, walczący o utrzymanie.

Różnice w punktacji nijak miały się do poziomu widowiska sportowego. W meczu 18. kolejki czarno –zieloni dostarczyli kibicom wielu emocji i strzelali piękne bramki. Początek spotkania należał jednak do drużyny gości. Flota w przeciągu pięciu minut mogła dwukrotnie strzelić gola. Na szczęście kapitalnie interweniował Sebastian Szamański. Przewaga przyjezdnych dała się we znaki w 14. minucie. Po udanej kontrze na listę strzelców wpisał się Tomasik. Po niespełna kwadransie polkowiczanie wyrównali. Autorem pierwszego trafienia dla czarno – zielonych był Damian Piotrowski. W 33. minucie meczu zespół Floty ponownie wyszedł na prowadzenie. Strzelcem ostatniego gola w pierwszej połowie był Bodziony.

Po zmianie stron inicjatywa należała do czarno – zielonych. To oni dyktowali warunki gry i zasłużenie wygrali spotkanie 18. kolejki. W 63. minucie meczu był już remis. Kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Przemysław Kocot i umieścił futbolówkę w siatce Floty. Był to jego pierwszy gol po powrocie do Polkowic z lubińskiego Zagłębia. Podobnie, jak Kocot swojego premierowego gola w 72. minucie meczu zdobył Petr Micić, którego trafienie dało czarno – zielonym zasłużony komplet punktów.

– W dzisiejszym pojedynku zespół pokazał charakter. Każdy mecz traktujemy z wielką pokorą. Na słowa uznania zasługuje cała drużyna. Dziękuje moim piłkarzom za walkę – powiedział nam tuż po meczu Janusz Kudyba, trener KS Polkowice. Po 18. kolejkach czarno – zieloni z dorobkiem siedemnastu punktów awansowali na 16. miejsce w ligowej tabeli.  – Do końca rundy wiosennej pozostały dwa spotkania. Zagramy w Szczecinie z Pogonią i Dolcanem w Polkowicach. Zespół powalczy w nich o jak najlepsze zdobycze punktowe – kończy szkoleniowiec polkowickiej jedenastki.

KS Polkowice – Flota Świnoujście 3:2 (1:2)
0:1 – Tomasik 14′
1:1 – Piotrowski 27′
1:2 – Bodziony 34′
2:2 – Kocot 63′
3:2 – Micic 72′

Składy:

KS Polkowice: Szymański – Janus, Bartków (42′ Micić), Nowak, Kocot, Piotrowski, Salamoński (82′ Peroński), K. Wacławczyk, Piątkowski, Ałdaś, Podstawek (62′ Więzik).

Flota Świnoujście: Waśków – Udarević, Kieruzel, Broź, Jasiński, Bodziony (85′ Stachyra), Chyła, Niewiada, Ostalczyk (77′ Nnamani), Śpiączka, Tomasik (21′ Paczkowski).

Żółte kartki: K. Wacławczyk, Kocot, Ałdaś (Polkowice) oraz Chyła (Flota).