Mapa strony

Inauguracja z wysokiego „C”

W meczu inauguracyjnym rundy wiosennej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice rozbili Unię Turza Śląska 6:0. Łupem bramkowym podzielili się: Wojciech Konefał, Wojciech Galas, Michał Bednarski oraz Damian Primel.

Podopieczni trenera Enkeleida Dobi wyszli na murawę głodni zwycięstw i już po kwadransie prowadzili 3:0. W 10 min. wynik spotkania otworzył Arkadiusz Lalko kierując piłkę do własnej bramki. Chwilę później na 2:0 dla miejscowych podwyższył Wojciech Konefał. Kolejnego gola dołożył z rzutu karnego Michał Bednarski. Kanonadę strzelecką w pierwszej połowie zakończył Wojciech Galas. Do przerwy zielono-czarni prowadzili 4:0.
Po zmianie stron przyjezdni byli już tylko tłem dla piłkarzy KGHM ZANAM Polkowice. W 51 min. Wojciech Konefał po rzucie rożnym głową umieścił futbolówkę w bramce Marcina Musioła. Wynik spotkania ustalił w 73 min. strzałem z rzutu karnego golkiper zielono-czarnych Damian Primel. W Polkowicach miejscowy KGHM ZANAM rozgromił Unię Turza Śląska 6:0.

 

KGHM ZANAM Polkowice – Unia Turza Śląska 6:0 (4:0)

Bramki: Arkadiusz Lalko 10 (sam), Wojciech Konefał 12, 51, Michał Bednarski 15 (k), Wojciech Galas 23, Damian Primel 75 (k)

KGHM ZANAM Polkowice: Primel (75 Furtak)– Magdziak, Kowalski-Haberek, Konefał, Galas, Radziemski, Bancewicz (80 Surożyński), Bednarski (66 Kobiela), Azikiewicz, Ostrowski (34 Nowacki), Fryzowicz

Unia Turza Śląska: Musioł – Suchecki, Kuczok, Lalko, Zarychta, D. Pawlusiński, Glenc, Gładkowski, Musiolik, D. Pawlusiński, Hanzel (64Polak)

 

Po meczu powiedzieli

Józef Dankowski trener Unia Turza Śląska

Wynik jest komentarzem.

Enkeleid Dobi trener KGHM ZANAM Polkowice

– To bardzo dobry początek rundy ale najważniejsze jest żeby to kontynuować. To czego nam brakowało to równowaga. Dzisiaj w trudnych warunkach stadionowych, bo boisko było grząskie pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. To bardzo pozytywne. Cieszą nas trzy punkty i to, że jest zero z tyłu. Drużyna zaczyna grać bardzo dobrze i defensywa, która do tej pory była delikatnym mankamentem dzisiaj stanęła na wysokości zadania. Pokazaliśmy koncentrację i determinację. Pomimo prowadzenia dwa zero, trzy zero graliśmy dalej do przodu. Gratuluję chłopakom zwycięstwa. Teraz trzeba to kontynuować.

Galeria zdjęć