Mapa strony

Ikony polskiej piłki w Polkowicach!

Już najbliższą niedzielę Klub Sportowy Polkowice będzie obchodził 65-lecie swojego istnienia. W tym szczególnym dniu na stadionie przy ulicy Kopalnianej odbędzie się szereg imprez temu towarzyszących. Bez wątpienia największą atrakcją dla kibiców będzie wizyta „Orłów Górskiego”.

Wprowadzeniem do największego piłkarskiego święta w naszym mieście była wystawa plenerowa w polkowickim Rynku. Do 7 października polkowiczanie mają możliwość obejrzenia fotografii ilustrujących rozwój polkowickiej piłki na przestrzeni lat. Jak mówią nam pracownicy klubu – Ekspozycja została sporządzona z myślą o osobach, które zapisały się w historii polkowickiej piłki. To także doskonała forma edukacji dla młodszego pokolenia, które ma okazję poszerzenia swojej wiedzy na temat lokalnego sportu. Wielkie świętowanie rozpocznie się już od godz. 10. Wówczas zostanie rozegrany Turniej Żaków o Puchar Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika. Następnie odbędą się gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci, w których wezmą udział piłkarze pierwszego zespołu KS Polkowice. Nie zabraknie również wręczania odznaczeń osobom zasłużonym polkowickiej piłce. Bez wątpienia największą atrakcją obchodów 65-lecia będą zmagania „Orłów górskiego”, Gminy Polkowice, Oldbojów KS Polkowice i Zagłębia Lubin o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Emiliana Stańczyszyna. O wywalczenie pucharu wcale nie będzie łatwo, bowiem w drużynie „Orłów Górskiego” zobaczymy takie ikony polskiego futbolu jak: Lesława ćmikiewicza, Zygmunta Kalinowskiego, Włodzimierza Ciołka, Jana Domarskiego, Zdzisława Kapkę, Jerzego Kraskę czy Marka Kusto. Trenerem popularnych „Orłów” jest Dariusz Górski, syn legendarnego szkoleniowca Kazimierza Górskiego. Nie zabraknie również akcentów lokalnych – jak pokazy sportowe w wykonaniu miejscowych klubów sztuki walki czy aerobiku. Zwieńczeniem obchodów będzie wręczanie pucharów uczestnikom imprezy.
– Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich polkowiczan do przyjścia na stadion 7 października. Mamy nadzieje, że w tym szczególnym dniu frekwencja dopisze i w licznym gronie uczcimy 65- lecie polkowickiej piłki – kończą pracownicy KS Polkowice.