II miejsce młodzików

Drużyna rocznika 2007 KS Polkowice wystąpiła w VI Mistrzostwach Piłki Nożnej o Puchar Wrocławia. Podopieczni trenera Marcina Kozłowskiego zajęli wysokie II miejsce.

W turnieju wystąpiły AP Duda I i II, AP Football Wrocław, GZ LZS Grodków, Szkółka Piłkarska OKiS Prószków, MKS Siechnice, Młoda Polonia Wrocław oraz KS Polkowice. Nasi zawodnicy zaczęli z wysokiego „C”, bo zwyciężyli dwa pierwsze spotkania.

W kolejnej części turnieju nastąpiło rozluźnienie i dwie porażki, po których usiedliśmy z zespołem, aby omówić błędy i wyciągnąć wnioski by wrócić na odpowiednie tory – mówi trener Marcin Kozłowski.

Po rozmowie i zmianie systemu gry chłopcy uwierzyli w siebie i dzięki remisowi, przekonującym zwycięstwie oraz dobremu układowi w tabeli wróciliśmy do gry. Zwieńczeniem tego wszystkiego był ostatni mecz, przed którym było wiadomo iż zwycięstwo da nam upragnione „pudło”. Zawodnicy wzięli sobie to do serca, co rusz szturmując bramkę rywali, by ostatecznie wygrać 4:1. Jednakże do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy gdzie się znajdziemy, ponieważ 3 drużyny miały tę samą ilość punktów. Radość chłopców była nieoceniona, gdy okazało się, że to nam przypada II miejsce. Z każdej drużyny wybierany był najlepszy zawodnik danego zespołu, co w tym dniu przypadło Miłoszowi Bednarkowi. Z uśmiechem na twarzy wszyscy bezpiecznie wrócili do Polkowic. Bilans 13 pkt 14:10 w bramkach. Gratulacje i dalej ciężko pracować – kończy trener Kozłowski.