Hit kolejki dla Zagłębia

W meczu derbowym III ligi piłkarskiej zespół KGHM ZANAM Górnik Polkowice uległ na wyjeździe rezerwom Zagłębia Lubin 3:6. Pomimo porażki polkowiczanie nadal zajmują pozycję lidera.

Spotkanie w Lubinie  niewątpliwie było hitem kolejki. Jak przystało na derby nie zabrakło emocjonujących starć a piłkarze pokazali futbol na najwyższym ligowym poziomie przez całe 90 minut.

Pierwsza bramka padła już w 2 min. spotkania, na listę strzelców wpisał się Adam Borkowski i gospodarze prowadzili 1:0. 20 minut później strzałem głowa wyrównał Maciej Bancewicz. Obie drużyny grały szybko i do przodu, niejednokrotnie zapominając o obronie. Chwilę po stracie gola Zagłębie ponownie wyszło na prowadzenie a futbolówkę w bramce Marcina Futraka po raz kolejny umieścił Borkowski. W pierwszej połowie padły jeszcze dwa gole dla „miedziowych”. Do bramki Górnika trafili Patryk Mucha i Eryk Sobków. Po 45 min. było 4:1 dla Zagłębia.  Po zmianie stron polkowiczanie ruszyli do odrabiania start. Niestety w 47 min. arbiter za faul Marka Opałacza w polu karnym podyktował rzut karny dla miejscowych. Jedenastkę na gola zamienił Sobków. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. W 72 min. futbolówkę do bramki gospodarzy posłał Michał Bednarski, a 2 min. później – Mariusz Szuszkiewicz. Do końca spotkanie zielono-czarni ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu, stawiając wszystko na jedną kartę. Niestety tego dnia lepsi byli piłkarze Zagłębia, którzy w 86 min. za sprawą Sobkowa ustalili wynik meczu na 6:3.

Zagłębie II Lubin – KGHM ZANAM Górnik Polkowice 6:3 (4:1)
Bramki: Adam Borkowski 2, 24, Patryk Mucha 34, Eryk Sobków 44, 48 (k), 86 – Maciej Bancewicz 22, Michał Bednarski 72, Mariusz Szuszkiewicz 75

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Furtak – Mateusz Magdziak, Opałacz, Kowalski-Haberek, Fryzowicz, Azikiewicz (57 Bednarski), Wacławczyk (84 Karmelita), Ekwueme (57 Galas), Bancewicz, Ciupka (38 Staśkiewicz), Szuszkiewicz