Hit dla Gieksy

W meczu na szczycie II ligi piłkarze Górnika Polkowice po dobrym meczu, ulegli w Katowicach drużynie GKS-u 1:2. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mateusz Piątkowski.

W Katowicach spotkały się dwie najlepsze ekipy II ligi. Lider z Polkowic zmierzył się wiceliderem zespołem GKS-u Katowice. Spotkanie rozpoczęło się niefortunnie dla podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia. W 28. min. arbiter za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Macieja Kowalskiego-Haberka wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem okazał się Marcin Urynowicz, który nie dał żadnych szans Jakubowi Kopanieckiemu. 2. minuty później „Gieksa” po strzale Filipa Kozłowskiego prowadziła już 2:0. Polkowiczanie nie załamali się jednak i grali swoje, stwarzając kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Do przerwy  prowadzili miejscowi. Po zmianie stron do szturmu na bramkę katowiczan ruszyli zielono-czarni. Mateusz Piątkowski wykorzystał dokładne podanie i pięknym strzałem z pola karnego zdobył bramkę kontaktową. Od tego momentu Górnik zaatakował jeszcze bardziej, niestety piłka nie chciał wpaść do bramki rywala i mecz zakończył się wygrana GKS-u Katowice 2:1. Pomimo porażki polkowiczanie zostawili po sobie dobre wrażenie. Pokazali, że będą się liczyć w walce o awans do I ligi. Po raz kolejny na pozycji lidera usadowiła się „Gieksa”, która o 2 punkty wyprzedza Górnik.

GKS Katowice – Górnik Polkowice 2:1 (2:0)
Bramki: Marcin Urynowicz 28 (k), Filip Kozłowski 30 – Mateusz Piątkowski 49

Katowice: 1. Bartosz Mrozek – 21. Zbigniew Wojciechowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 26. Michał Kołodziejski, 16. Grzegorz Rogala – 24. Szymon Kiebzak, 17. Michał Gałecki, 14. Marcin Urynowicz (63, 6. Rafał Figiel), 11. Adrian Błąd (63, 23. Dominik Kościelniak), 7. Arkadiusz Woźniak (78, 10. Krystian Sanocki) – 15. Filip Kozłowski (85, 19. Piotr Kurbiel).

Górnik: 99. Jakub Kopaniecki – 11. Dominik Radziemski (78, 25. Karol Fryzowicz), 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz (67, 5. Paweł Kucharczyk), 4. Jarosław Ratajczak – 29. Filip Baranowski (67, 10. Adam Borkowski), 56. Michał Danilczyk (87, 20. Rafał Karmelita), 30. Kamil Wacławczyk (67, 23. Eryk Sobków), 13. Ernest Terpiłowski – 37. Mateusz Piątkowski, 17. Mariusz Szuszkiewicz.

żółte kartki: Błąd, Kozłowski – Ratajczak, Kowalski-Haberek, Danilczyk.

sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).