Hattrick Drzazgi

W IV lidze dolnośląskiej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice rozgromili w Chojnowie miejscową Chojnowiankę 6:1. Trzy bramki dla zielono-czarnych strzelił Krzysztof Drzazga.

7

Każdy inny wynik, niż wygrana KGHM ZANAM Polkowice byłby super sensacją. W Chojnowie sensacji jednak nie było. Od początku ton grze nadawali polkowiczanie, którzy już w 5 minucie po bramce Krzysztofa Drzazgi prowadzili 1:0. W 26 min. było już 2:0, a do siatki ponownie trafił popularny „Drzaga”. Po zmianie stron podopieczni trenera Jarosława Pedryca nadal szturmowali bramkę rywala. Gospodarze ograniczali się do obrony własnego pola karnego sporadycznie wyprowadzając kontry. W 48 minucie powinno być już 3:0, ale piłka po uderzeniu Krzysztofa Kaliciak trafiła w poprzeczkę. W 63 min. na indywidualną akcję zdecydował się Maciej Bancewicz zdobywając kolejnego gola dla KGHM ZANAM. Minutę później Kaliciak huknął z dystansu i było 4:0. W 68 min. „Kali” po raz kolejny trafił w poprzeczkę. Ostatni kwadrans to dominacja naszego zespołu, który praktycznie nie opuszczał połowy rywala. W 81 min. Drzazga podwyższył na 5:0 zdobywając tym samym hattricka. 3 minuty później szóstą bramkę dla polkowiczan zdobył Kamil Zawadzki dobijając strzał Wojciecha Juraka. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra honorowego gola zdobyli piłkarze Chojnowianki. Gdyby nie dobra postawa golkipera miejscowych to wynik mógłby być jeszcze wyższy. Ostatecznie KGHM ZANAM Polkowice pokonał Chojnowiankę 6:1.

Chojnowianka ChojnówKGHM ZANAM Polkowice 1:6 (0:2)
Bramki dla KGHM ZANAM:
Drzazga 5, 26, 81, Bancewicz 63, Kaliciak 64, Zawadzki 84

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Magdziak (85 Karpiński), Seta, Kasiński, Szymik, Bancewicz, Dziadowicz (85 Suchora), Szuszkiewicz, Fryzowicz (73 Zawadzki), Kaliciak (78 Jurak), Drzazga (86 Dybizbański).