Mapa strony

Grali ze zmiennym szczęściem

Swoje mecze w Lidze Dolnośląskiej rozegrali juniorzy KS Polkowice. Juniorzy starsi ulegli FC Academy, natomiast ich młodsi koledzy pokonali swoich rówieśników z Wrocławia.

Podopieczni trenera Waldemara Jedynaka zmierzyli się na wyjeździe z FC Academy Wrocław. Nasi juniorzy starsi ulegli rywalom 2:4. Mecz rozegrany został w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, w których lepiej poradzili sobie gospodarze. Pomimo prowadzenia naszej drużyny 2:1 to ostatecznie trzy punkty zostały we Wrocławiu. Pierwszą bramkę dla KS zdobył po pięknym uderzeniu z około 20 metrów Mateusz Kochman. Ten sam zawodnik miał swój udział przy drugim golu dla naszego zespołu, kiedy to dośrodkował z rzutu rożnego, a Karol Kwiecień uderzeniem głową pokonał bramkarza FC Academy.

FC Academy Wrocław – KS Polkowice 4:2
KS Polkowice: Kopaniecki – Żelem (Bogatko), Dybizbański, Seta, Kwieceń – Cieśla, Kochman, Zawadzki (Pietrzak), Matusiak (Pietruszka), Cios (Bekieszczuk), Czerep.

 

Zdecydowanie lepiej spisali się juniorzy młodsi KS-u. Podopieczni trenera Huberta Urbańskiego wygrali z FCAcademy Wrocław 1:0. Spotkanie było bardzo wyrównanym widowiskiem, a nasi zawodnicy sprawili miłą niespodziankę. Bramkę na wagę trzech punktów dla polkowiczan zdobył Mateusz Tkacz. Było to już czwarte z rzędu zwycięstwo naszej drużyny i ważny krok do utrzymania w lidze.

FC Academy Wrocław – KS Polkowice 0:1

 

W Lidze Dolnośląskiej Młodzików zespół KS-u Polkowice uległ na wyjeździe drużynie COMT Bolesławiec 1:6. Podopieczni trenera Krzysztofa Wadasa odnotowali porażkę w rundzie wiosennej.

Sytuacja się powtarza w kolejnym meczu, tracimy pierwszą bramkę i worek się rozwiązuje – mówi trener Krzysztof Wadas. Drużyna COMT Bolesławiec jest jak najbardziej w naszym zasięgu, co udowodniła druga połowa meczu, niestety po pierwszej przegrywaliśmy z gospodarzami aż 0:5 po katastrofalnych błędach moich obrońców. W drugiej części meczu po ostrej rozmowie w szatni chłopcy wyszli zupełnie inaczej nastawieni do gry. Co chwila konstruowali akcje ofensywne, które stwarzały zagrożenie pod bramką rywala. Jedna z nich zakończyła się zdobyciem honorowego gola przez debiutującego w tej klasie rozgrywek Michała Nagrodzkiego. Warto podkreślić, że Michał jest o dwa lata młodszy od pozostałych kolegów.

Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 6:1, pomimo wysokiej porażki na wyróżnienie w naszej drużynie zasługuje Mateusz Bunkiewicz, który dwoił się i troił naprawiając błędy kolegów z obrony. Na swoim dobrym poziomie zagrał również nasz kapitan Kamil Grygiel.

 

COMT Bolesławiec – KS Polkowice 6:1 (5:0)

KS Polkowice: Sebastian Podstawek (debiut) – Mateusz Bunkiewicz, Michał Turek, Oskar Kwiecień, Kacper Bugaj, Hubert Nalichowski, Kamil Grygiel, Michał Mielczarek, Oliwer Janczak, Kamil Kuriata, Michał Nagrodzki (debiut), Ernest Zając, Gracjan Cyran, Jakub Nikiforuk