Grała polkowicka młodzież

W przedświąteczny czwartek swoje mecze ligowe grała nasza młodzież. Kolejny cenny punkt dołożyli do swojego konta piłkarze rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Podopieczni trenera Huberta Urbańskiego zremisowali w Legnicy z Miedzią 1:1.

 Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita
Górnik Polkowice – Zagłębie II Lubin 2:2 (2:0)
Bramki: Szwedo, Mazurowski

Górnik Polkowice: Szwaj, Hoja, Marciniak, Bukatowicz, Leśniewski, Szwedo, Kasprzyszak, Figas, Zajączkowski, Korzepa, Mazurowski.
Ponad to grali: Rydz, Włodarczyk, Strzemski, Bańka, Kisiecki, Adamek

Górnik rozpoczął mecz bardzo mocno. Falowe ataki, twarda i konsekwentna gra, zaangażowanie były widoczne w każdej formacji. Zagłębie sporadycznie przekraczało połowę boiska. Efektem bardzo dobrej dyspozycji Górnika były strzelone dwie bramki. Szwedo popisał się zmysłem strzeleckim w polu karnym, Mazurowski zaś spokojem i zdobyciem gola. Druga połowa była już bardziej wyrównana, goście raz po raz groźnie kontrowali strzelając kontaktową bramkę. Górnik mógł podwyższyć prowadzenie ale bramkarz z Lubina popisał się dobrą interwencją. W końcówce  to jednak Zagłębie strzeliło wyrównującego gola i mecz zakończył się remisem.

Trener Grzegorz Karmelita: W pierwszej połowie nie daliśmy większych szans zespołowi z Lubina prowadząc zasłużenie 2:0. Zespół funkcjonował świetnie, tak jak sobie założyliśmy. Mimo bardzo dobrej gry w drugiej odsłonie nie ustrzegliśmy się błędu i straciliśmy gola. Uważam, że za wcześnie straciliśmy bramkę (60 minuta). Gdyby pierwsza  bramka dla gości padła w końcówce meczu, to niewątpliwie wygralibyśmy to spotkanie. Cieszymy się z remisu. Chciałbym podziękować chłopakom za świetne spotkanie a trenerowi Mateuszowi Magdziakowi za wielki wkład w tym meczu.

 

Centralna liga Juniorów U-15 – trener Hubert Urbański
Miedź Legnica – Górnik Polkowice 1:1
Bramki: Hubert Kwolek 37 –  Oliwier Macała 43

 

II Wojewódzka Liga Młodzików – trener Wojciech Jurak
Zagłębie Lubin-Górnik Polkowice 4:0 (2:0)

Skład Górnika: Alan Pęciak, Mateusz Szarek, Bartosz Kuriata, Oliwier Kleinowski, Mateusz Kasprzyszak, Bartłomiej Tomaszewski, Tomasz Sulima, Michał Mowczan, Paweł Milczarczyk, Dawid Gawron, Jakub Łoziński, Jakub Iżykiewicz, Gracjan Śliwka.

Trener Wojciech Jurak: Przede wszystkim muszę pochwalić zespół za waleczność, bo chłopcy zostawili w Lubinie mnóstwo zdrowia. Na mecz wyszliśmy zbyt bojaźliwie i konsekwencją tego była strata dwóch goli w ciągu 90 sekund po rozpoczęciu gry. Pierwsza część gry wyglądała bardzo słabo w naszym wykonaniu, ale po przerwie pokazaliśmy sporo pozytywów. Śmiało mogliśmy pokusić się o zdobycie 1 lub 2 bramek, lecz za każdym razem brakowało w ataku lepszych decyzji lub większej precyzji. Przegrane mecze z Chrobrym i Zagłębiem pokazały nam, że w wielu aspektach gry mamy dużo mankamentów i trzeba solidnie nad nimi pracować.

 

Liga Okręgowa Młodzików 2007 –  Trener Rafał Paszkiewicz
AMP Budziszów Wielki – Górnik Polkowice   1:1 (0:0)
Bramka dla Górnika: Jakub FINK.

Górnik Polkowice:  Jarząbek Łukasz, Skalny Szymon, Bańka Bartek, Marcel Bednarek, Miłosz Bednarek, Hubert Niciński, Wietuszyński Bartek, Jakub Fink, Kasper Wojciński, Tomasz Tarczyński, Kasjan Oruba i Wiktor Prymatczuk i Szymon Ziemniak.

Uczestnicząca w I Lidze Okręgowej drużyna Młodzików Górnika II Polkowice zremisowała swój mecz na wyjeździe z zespołem AMP Budziszów Wielki. Podopieczni Rafała Paliszkiewicza  i Dariusza Kasprzyszaka  zaprezentowali się lepiej niż w ostatnim wysoko przegranym meczu w Kochlicach (1:8). Jednak ich dyspozycja jest jeszcze daleka od tej, którą prezentują na treningach – komentują trenerzy.