Grała polkowicka młodzież

Niepowodzeniem zakończył się wyjazd juniorów młodszych Górnika Polkowice do Bolesławca. Podopieczni trenera Grzegorza karmelity ulegli Bobrzanom 1:5. Lepiej spisali się młodzicy Górnika, którzy wygrali z Odrą Ścinawa 6:1 oraz trampkarze, którzy pokonali Academy Wrocław 2:1.

 

Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita

Bobrzanie Bolesławiec – Górnik Polkowice 5:1 (4:1)
Bramka dla Górnika: Korzepa

Skład: Rydz (Karp), Marciniak (Czerep), Bańka (Leśniewski), Kuriata, Hoja, Januszko, Kasprzyszak, Florian, Sulima (Maziarz), Korzepa, Mazurowski (Włodarczyk)

Trener Grzegorz Karmelita: Przed meczem przestrzegałem zespół przed „hurraoptymizmem”. Przekazywałem założenia przedmeczowe i miałem wrażenie, że zespół już wygrał w szatni i to było błędem, bo „tylko ich pykniemy” (takie słowa usłyszałem). „Pyknęliśmy” ale tylko jedną bramkę. Wprawdzie to my prowadziliśmy 1:0 i wydawałoby się, że następne gole, to tylko kwestia czasu. Niestety, jeszcze w tej samej minucie Bobrzanie wyrównują i się zaczęło: druga, trzecia, czwarta i do szatni schodzimy z wynikiem 4:1 dla gospodarzy. Mieliśmy jeszcze w pierwszej połowie okazję do wyrównania, a nawet do przewagi, ale jak się nie strzela, to kończy się to porażką. Co z tego, że prowadzimy grę przez całe spotkanie, jak to gospodarzom wszystko wychodziło. Fatalna gra formacji obronnej włącznie z bramkarzem daje do myślenia, pomoc i atak „coś tam, coś tam”…

Przede wszystkim LIDER nie powinien przegrywać takich meczów. Muszę to powiedzieć: niektórzy poczuli się za pewnie i że już są piłkarzami, ale do tego jeszcze daleka droga. Do końca rundy pozostały cztery kolejki i jeżeli tak ma wyglądać nasza gra, to możemy zapomnieć o awansie. A na plecach czuć głośny oddech Miedzi Legnica, która mocno chce awansować.

Liga Okręgowa Młodzików – trenerzy Wojciech Jurak, Mariusz Jurak

Odra Ścinawa – Górnik Polkowice 1:6 (0:3)
Bramki dla Górnika: Michał Mowczan 3, Paweł Milczarczyk, Dawid Gawron, Gracjan Pyrzeński

Skład Górnika: Dawid Szumski, Mateusz Szarek, Kacper Hanula, Tomasz Sulima, Bartosz Kuriata, Gracjan Śliwka, Paweł Milczarczyk, Michał Mowczan, Dawid Gawron, Gracjan Pyrzeński, Bartosz Woźniak, Igor Niewieściuk, Jacob Kawałko.

 

Wojewódzka Liga Trampkarzy – trener Hubert Urbański

FC Academy Wrocław – Górnik Polkowice 1:2 (0:0)
Bramki dla Górnika: Leopold Oskar, Łysakowski

Skład Górnika : Prośniak, Tymofiejew, Macała, Pieczarka, Poczwardowski, Matwiszyn, Lasota, Leopold Borys, Burda, Leopold Oskar, Łysakowski, Kowalski, Kuriata, Swinarski , Pociecha