Grała polkowicka młodzież

W miniony weekend grał nasza młodzież. Niektórzy odrabiali zaległości i musieli w ciągu 3 dni rozegrać aż 2 spotkania. Najlepiej spisali się juniorzy młodsi oraz  trampkarze, którzy wygrali swoje mecze.

Klasa Okręgowa Juniorów Młodszych – Trener Grzegorz Karmelita

KS Polkowice – Chrobry Głogów 4:0 (2:0)
Bramki: Czyrniański 2, Malik, Marciniak

KS Polkowice: Szwaj, Hoja, Kuriata, Leśniewski, Mielczarek, Morawski, Kasprzyszak, Korzepa, Czyrniański, Zajączkowski, Turek.

Rezerwa : Rydz, Lada, Marciniak, Bańka, Chyb, Malik, Mazurowski

Drużyna KS-u rozpoczęła mecz trochę niemrawo. Widać było stremowanie i bojaźń w konstruowaniu akcji, które miały doprowadzać zespół miejscowych do stwarzania sytuacji bramkowych. Taki scenariusz trwał 30 min. kiedy to miejscowi obieli prowadzenie przy dobrze dysponowanych w tym dniu zespole gości. Do końca 1 połowy polkowiczanie nabrali tempa, co zaowocowało bramką „do szatni”. Prowadzenie uskrzydliło polkowiczan i druga połowa to dominacja naszego zespołu. Dobra gra w każdej formacji pokazała moc i siłę gospodarzy, którzy potwierdzili to jeszcze dwoma golami.

Trener Grzegorz Karmelita: Powiem szczerze, że obawiałem się tego meczu. Z pewnych źródeł wiedziałem, że zespół Chrobrego po ostatnich dwóch porażkach podniósł się kadrowo i mogło być różnie. Mocny Chrobry napsuł nam krwi do szczęśliwej dla nas 30 min. kiedy to my objęliśmy prowadzenie, a drugi gol padł jeszcze przed przerwą. W szatni dałem kilka wskazówek jak mamy grać, między innymi mówiłem chłopakom, że Głogów „padnie” w 60 minucie i że możemy ich dobić , i tak też się stało. Wygrana bardzo cieszy. Chciałbym wszystkim moim zawodnikom szczerze podziękować.

Liga Dolnośląska Trampkarzy – trener Hubert Urbański

KS Polkowice – Chrobry III Głogów  9:0 (5:0)
Bramki: Marcel Śmietana 5, Sebastian Łysakowski 2, Eryk Pieczarka , Gracjan Kisiecki

KS Polkowice: Karp Robert, Macała Oliwier, Poczwardowski Kacper, Czerep Gabriel, Lasota Jakub, Tymofiejew Mchał, Pieczarka Eryk, Leopold Borys, Leopold Oskar, Łysakowski Sebastian, Kowalski Błażej.

Polonia-Stal Świdnica – KS Polkowice 4:6 (1:3)
Bramki dla KS: Marcel Śmietana 4, Oskar Leopold 2

KS Polkowice: Matwiszyn Jakub, Pociecha Kacper , Kisiecki Gracjan, Bukatowicz Dominik, Frankowski Kasjan, Śmietana Marcel

Trener Hubert Urbański: Rozegraliśmy ważne spotkanie z zajmującą przed meczem 2 miejsce Polonią-Stal Świdnica. Wiedzieliśmy, że mecz nie będzie łatwy jednak już w 1 minucie spotkanie zaczęło się  układać się po naszej myśli i strzeliliśmy gola. Do przerwy wynik 3:1 dla nas. Po zmianie stron, gdy wygrywaliśmy już 5:1 nastąpił okres dekoncentracji i błędów w obronie. Jednak dowieźliśmy zwycięstwo do końca i mecz zakończył się naszą wygraną 6:4.