Grała Polkowicka młodzież

Za nami kolejne mecze naszej młodzieży. Najlepiej w miniony weekend zaprezentowali się juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice, którzy wysoko rozgromili Widawę 17:0.

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik, Marcin Jeziorny

KGHM ZANAM Polkowice –  Widawa Kiełczów 17:0
Bramki: Ciupka 6, Pilewski 4, Kobyliński 3, Boczek 3, Kostek 1


KGHM ZANAM Polkowice:
Furtak – Jakowicz, Stettler, Junak – Olszewski, Kopeć , Cichy, Kędziora – Pilewski, Kostek, Ciupka
Rezerwowi: Zdobylak, Kobyliński, Malawski, Boczek, Sobczyk, Gajewski, Medyński


Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych- trener Grzegorz Karmelita

W minionym tygodniu juniorzy młodsi KS Polkowice rozegrali dwa mecze ligowe. W środę z Karkonoszami Jelenia Góra i w sobotę ze Śląskiem Wrocław.

KS Polkowice – Karkonosze Jelenia Góra 0:0

Pierwsze minuty meczu środowego z Karkonoszami KS rozpoczął od mocnych ataków. Dobra dyspozycja piłkarzy uwidoczniła się przez pierwsze piętnaście minut. Później tempo trochę spadło i z kolei zespół przyjezdnych uzyskał nieznaczną przewagę. Ekipa gospodarzy oraz goście mieli w tym dniu dobrze dysponowanych obrońców i żadna z drużyn nie mogła nic zrobić. Druga odsłona przyniosła więcej emocji, nasi piłkarze mięli dwie sytuacje, gdzie powinna paść bramka, a rywale aż trzy tzw. „setki”. Około 20 min. zawodnik KS Polkowice otrzymał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną i gospodarze grali w osłabieniu. Goście zwietrzyli szansę i ruszyli do mocnych ataków. Gra w osłabieniu zadziałała jednak mobilizująco na zawodników z Polkowic. Wynik końcowy na tablicy brzmiał 0:0.

Trener Grzegorz Karmelita: Trudny i ciężki mecz. Cały poprzedni tydzień trenowaliśmy pod kontem rywala. Chłopcy mocno pracowali i widać było efekty. Kiedy musieliśmy grać w osłabieniu nikomu nie zabrakło mocy a nawet mogliśmy prowadzić jedną bramką. Nie ulega wątpliwości że moi zawodnicy włożyli dużo wysiłku i zdrowia aby utrzymać pozytywny wynik w tych zawodach. Dziękuję wszystkim za walkę.

Śląsk Wrocław – KS Polkowice 10:0

Mecz ze  Śląskiem wypadł dość blado. W konfrontacji z zespołem z Wrocławia nie było argumentów aby wywieźć chociażby punkt. Przez okrągłe 90 minut Śląsk miał wyraźną przewagę, dominował na boisku strzelając dziesięć bramek.

Trener Grzegorz Karmelita: Jechaliśmy do lidera z duszą na ramieniu i nie chodzi tu o stratę dziesięciu bramek, tylko w jakim graliśmy składzie. Z podstawowej jedenastki nie grało pięciu ważnych zawodników i tego szkieletu brakowało w meczu ze Śląskiem. Nie twierdzę że to spotkanie moglibyśmy wygrać ale w pełnym składzie jestem przekonany, że nie padło by tyle goli.

Liga Dolnośląska Młodzików – trener Wojciech Jurak

Chrobry Głogów – KS Polkowice 5:1 (1:0)
Bramka dla KS: Michał Mowczan

KS Polkowice: Jakub Iżykiewicz, Jakub Łoziński, Bartłomiej Kuriata, Patryk Swół, Seweryn Pasternak, Hubert Chyliński, Tomasz Sulima, Oliwier Golasiński, Fabian Frankowski, Michał Mowczan, Maksymilian Makowiecki, Mateusz Trojanowski, Mateusz Terlecki, Krystian Kołbuc