Grała polkowicka młodzież

Miniony weekend można uznać za udany w wykonaniu naszych drużyn młodzieżowych. Swoje pojedynki wygrali m.in. juniorzy, trampkarze oraz młodzicy. 

 

Liga Dolnośląska Juniorów

KS Polkowice – Chrobry Głogów 2:1(1:1)
Bramki: Nowakowski 32, Konefał 90

KS Polkowice: Furtak-Żelem(55 Górecki), Seta, Ignatowicz, Kwiecień, Nowakowski (60Suchora), Tański, Białocerkiewicz (65 Matusiak), Klepacki (50 Konefał), Czerep (70 Michalak), Cios

„Do przerwy mecz był wyrównany. W II połowie przyśpieszyliśmy grę i osiągnęliśmy przewagę. Stworzyliśmy kilka stuprocentowych sytuacji jednak brakowało zimnej krwi pod bramką Chrobrego lub świetnie interweniował bramkarz gości. Na szczęście w samej końcówce bramkę głową strzelił Wojtek Konefał i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo” – powiedział po meczu trener Waldemar Jedynak.


Klasa Okręgowa Juniorów Młodszych
 

Odra Ścinawa – KS Polkowice 0:10
Bramki: Wasieńko 2, 9, 30, Kostek 11, 31, 63, Świdwa 39, 49, 59, Kłak 53

KS Polkowice: Pfeifer, Krzysiek –  Malawski, Szatkowski, Żywakowski, Szeliga – Olszewski, Gajewski, Kłak, Waśieńko, Kostek, Świdwa, Dudek.

Od wysokiego zwycięstwa w Ścinawie rozpoczęli nowy sezon juniorzy młodsi KS-u Polkowice. Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika rozgromili na wyjeździe Odrę aż 10:0. Wynik odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku a rezultat to najniższy wymiar kary.
„Mój zespół mimo wysokiego prowadzenia nie zwalniał tempa i dążył do podwyższenia wyniku. Sytuacji ku temu było bardzo dużo a my obijaliśmy słupki i poprzeczki lub na drodze do bramki stawał obrońca rywala. Jestem zadowolony z faktu, że zawodnicy realizują w meczu to, co trenujemy na zajęciach. Królem asyst -5 został Kamil Olszewski, który był motorem napędowym. Cały zespół zaprezentował profesjonalne podejście do meczu, co napawa optymizmem na przyszłość” – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

 

Liga Dolnośląska Trampkarzy

KS Polkowice – Miedź Legnica 8:2 (6:0)
Bramki: Kacper Osiadły x 3, Dawid Gudalewicz x 2, Kacper Kocik, Gracjan Marszałek, Jerzy Kaczmarek

KS Polkowice: Klemenski – Kaczmarek, Medyński, Marszałek, Frankowski- Jeziorny Kłeczek, Kocik, Zdebiak (Michalski) – Gudalewicz, Osiadły (Mikołajczak)

 

„Pierwsze minuty nie były udane dla naszego zespołu. Chcieliśmy wykorzystać siłę fizyczną a nie technikę i szybką kombinacyjną grę. Moi chłopcy po ostrej reprymendzie przestawili się na prawidłową grę i zaczęli strzelać bramki. Pierwsza połowa była koncertowa. Byliśmy agresywni w odbiorze, graliśmy szybko piłką, zmienialiśmy stronę i szukaliśmy piłek prostopadłych. W drugiej odsłonie goście stworzyli parę sytuacji pod naszą bramką i dwie z nich skończyły się golami. To tylko podrażniło mój zespół i strzeliliśmy kolejne bramki. Podsumowując spotkanie, dominowaliśmy cały mecz, lecz zabrakło koncentracji przy straconych bramkach, bo mogliśmy spokojnie zakończyć mecz na zero” -powiedział trener Konrad Janczak.

 

Klasa Okręgowa Trampkarzy

Chrobry Głogów – KS Polkowice wynik 5:3

KS Polkowice: Podstawek (36′ Krystecki), Bunkiewicz (25′ Kuriata), Turek, Malik, Kowalski (40′ Kwiecień), Mielczarek (50′ Cyran), Grygiel, Morawski, Nalichowski, Zając (55′ Besso), Wilczyk.

Pomimo porażki trener Grzegorz Karmelita był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

„Drugi mecz z rzędu zespół zagrał bardzo dobre zawody. Wynik nie odzwierciedla gry, jednak przegraliśmy mecz i trzeba się z tym pogodzić. Chciałbym zaznaczyć, że nie musimy się wstydzić postawy chłopaków, którzy zaprezentowali się świetnie. Zaznaczam, że graliśmy z zespołem Chrobry rocznik 2000”.


Liga Dolnośląska Młodzików

KS Polkowice – Miedź II Legnica 11:0 (9:0)
Bramki: Cios 4, Bugaj 3, Janczak 2, Florian 1, Wojak 1

KS Polkowice: Januszko, Kozdempa, Kuriata, Kowalik, Chyb, Wojak, Bugaj, Janczak, Florian, Cios, Hoffman, Matwiszyn, Czerwiński, Zieliński.