Grała polkowicka młodzież

Miniony weekend był bardzo udany dla juniorów KS-u Polkowice. Obie nasze drużyny wysoko wygrały swoje mecze w lidze dolnośląskiej. Juniorzy starsi rozbili Victorię Świebodzice 5:0, natomiast ich młodzi koledzy rozgromili zespół z  Nowej Rudy 10:0.  

2

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik, Marcin Jeziorny
KS Polkowice – Victoria Świebodzice 5:0

Bramki: Jakub Kobyliński 2, Kamil Olszewski, Dawid Kostek ,Bartosz Jankowski.

KS Polkowice: Marcin Furtak (Kacper Zdobylak), Dawid Malawski, Dominik Wasienko, Marek Żurkowski, Adrian Kielar, Kamil Olszewski (Patryk Kłak), Kacper Kędziora (Kamil Gajewski), Marcel Kopeć (Krystian Jakowicz), Bartek Jankowski, Dawid Kostek, Jakub Kobyliński.

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi KS Polkowice ,którzy w 13 kolejce DLJS wysoko pokonali Victorię ze Świebodzic.Pierwsza część meczu stała na wyrównanym poziomie. Goście po dwóch wysokich porażkach na wyjeździe w Lubinie 17:0 oraz u siebie ze Śląskiem 20:0 przyjechali do Polkowic mocno wzmocnieni „spadami” z 1 zespołu . Gospodarze długimi momentami nie mogli rozbić szczelnej obrony Victorii, a strzały z dystansu Jakuba Kobylińskiego ,Bartka Jankowskiego , Dominika Wasienki dobrze parował bramkarz przyjezdnych. Dobrze zapowiadające się akcje zielono-czarnych często rwały się z braku koncentracji oraz złych wyborach zawodników. Kiedy wydawało się , że do przerwy będzie wynik bezbramkowy , kolejny raz Kamil Olszewski przytomnie zachowuje się w zamieszaniu pod bramką Victorii, strzelając bramkę dającą prowadzenie gospodarzom.

Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra polkowiczan , którzy zamknęli gości na ich połowie. Zdecydowanie lepiej funkcjonowały wejścia bocznymi strefami boiska. Słabnący przeciwnik tracił siły w obronie a sporadyczne niemrawe ataki zawodników Victorii nie mogły zagrozić bramce Marcina Furtaka. Z wielu sytuacji , które zostały wypracowane przez składne akcje całego zespołu , drogę do siatki gości znalazły 4 strzały. Dwa razy z rzutów karnych trafił  Jakub Kobyliński, po jednym golu dodali Dawid Kostek oraz Bartek Jankowski. W kolejnych dogodnych sytuacjach zabrakło precyzji oraz zimnej krwi pod bramką gości.

Trener Andrzej Wójcik: Liczyliśmy na łatwe i wysokie zwycięstwo, ale przeciwnik to zdecydowanie inna drużyna , a nasza gra szczególnie w pierwszych 45 minutach to wiele niewyjaśnionych mankamentów. Decyzje podejmowane przez zawodników to powód do głębszej analizy oraz szukania indywidualnych rozmów. Druga odsłona to lepsza gra ,więcej sytuacji oraz bramki. Tym tropem musimy podążać bo to daje przyjemność z gry oraz podnosi jakość piłkarskiego rzemiosła. Po tym zwycięstwie dalej depczemy Chrobremu i Zagłębiu po piętach. Mam nadzieję , że z pełną mobilizacją do końca będzie ciekawie a zespoły prowadzące będą czuły nasz oddech za plecami.

 

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita
KS Polkowice- Piast Nowa Ruda 10:0 (5:0)

Bramki : Pilewski 8, Medyński, Stettler

KS Polkowice: Krystecki (Malec), Turek (Simlat), Medyński, Kupczyński (Mielczarek), Ciunajtis, Boczek (Skorupka), Morawski (Michalski), Sienkiewicz (Grygiel), Kłeczek (Staniecki), Pilewski

Trener Grzegorz Karmelita: Dzisiejszy mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Po dwóch błędach bramkarza rywali po 10 minutach prowadzimy 2:0. Konsekwentna gra zespołu doprowadziła do strzelenia jeszcze kilku bramek. Prym wodził w ataku Pilewski, który zdobył łącznie 8 bramek. Do przerwy prowadziliśmy już 8:0. Po przerwie uzyskaliśmy jeszcze większą przewagę zdobywając kolejne dwa gole. Od tego momentu widać było, że nasi chłopcy zaczęli „bawić się” z rywalem, zamiast dążyć do podwyższenia wyniku. Przewaga nasza widoczna była w ciągu całego spotkania, bo nieczęsto strzela się 10 bramek w lidze dolnośląskiej. Po przerwie dokonywałem zmian, ponieważ uznałem, że wszyscy powołani zawodnicy powinni pograć. Na pewno cieszy dzisiejszy wynik, bo to był główny cel tego spotkania – poprawić stosunek bramkowy. Dziękuję wszystkim wyróżnionym zawodnikom, którzy zagrali w tym meczu.

Galeria zdjęć

Liga Dolnośląska Młodzików – trener Konrad Janczak
ESKADRA Bolesławiec – KS Polkowice 6:3

Bramki dla Polkowic: ŚMIETANA Marcel 2, LEOPOLD Oskar