Grała polkowicka młodzież

Za nami kolejne mecze naszej młodzieży. Doskonale w ostatniej kolejce zaprezentowali się juniorzy starsi, młodzicy i trampkarze, którzy wygrali swoje mecze.

jancz11

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik, Marcin Jeziorny
Olimpia Kamienna Góra – KS Polkowice 0:6 (0:1)

Bramki dla KS-u: Jakub Kobyliński 3,  Kamil Olszewski, Bartosz Jankowski i Kamil Gajewski.

KS Polkowice: Marcin Furtak (Kacper Zdobylak), Dawid Malawski (Jakub Stettler), Adrian Kielar, Dominik Wasienko, Patryk Kłak, Kamil Olszewski, Jarosław Tkaczyk (Kacper Kędziora), Marcel Kopeć (Bartosz Jankowski), Kamil Gajewski (Krystian Jakowicz), Jakub Kobyliński, Dawid Kostek (Marek Żurkowski)

Pierwsza część meczu to zdecydowana przewaga juniorów z Polkowic , którzy na grząskiej, gliniastej murawie boiska stworzyli sobie 3-4 sytuacje bramkowe. Gospodarze schowani głęboko w defensywie próbowali kontrować .W 35 minucie sporadyczny  wypad gospodarzy kończy się groźnym strzałem na bramkę Marcina Furtaka. W 40 minucie Olimpia wykonuje rzut rożny a niezdecydowanie obrońców polkowickich doprowadza do groźnej sytuacji. Piłka po strzale głową minimalnie mija słupek bramki . W 43 minucie meczu gracze KS-u za sprawą nieporozumienia obrońców z bramkarzem wychodzą na prowadzenie a celnym strzelcem popisał się Kamil Olszewski.

Druga odsłona to miażdżąca przewaga zielono-czarnych, którzy złapali rytm gry . Już w 47 minucie meczu Kamil Gajewski precyzyjnym strzałem  z 18 metrów podwyższa wynik meczu na 2:0. Kolejne bramki to kwestia czasu  a na listę strzelców wpisali się Jakub Kobyliński 3 trafienia oraz wprowadzony w drugiej części meczu Bartosz Jankowski. Gospodarze tylko dwa razy  po stałych fragmentach gry zagrozili przyjezdnym.

Trener Andrzej Wójcik:  Wysoki wynik i dobra gra w drugiej odsłonie to efekt odblokowania się zespołu po strzeleniu drugiej bramki przez Kamila Gajewskiego. Złapaliśmy płynność w grze a pokłady umiejętności technicznych i taktycznych zawodników przełożyły się na dominację i ilość stwarzanych sytuacji. Gospodarze w zaległym środowym meczu przegrali z Zagłębiem tylko 0:2, tracąc bramki w 84 i 88 minucie .Tym bardziej uczulaliśmy piłkarzy , że to nie będzie spacer. Jednak dobra a momentami bardzo dobra gra zespołu to efekt solidnego podejścia zawodników do meczu. Po tym wysokim zwycięstwie i korzystnym wynikom z innych boisk tracimy tylko 1 punkt do lidera Chrobrego Głogów. Do końca jesiennych rozgrywek zostało 3 kolejki . Chcemy utrzymać trend wzrostu formy zespołu i usadowić się na górze tabeli .To jest nasz cel , który dzięki bardzo dobrej frekwencji (16-18 zawodników) na każdym treningu osiągniemy.

 

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita
FC Wrocław Academy – KS Polkowice 3:0 (2:0)

KS Polkowice: Malec, Rohatyński (Michalski), Turek, Simlat, Medyński, Morawski, Boczek (Kołodziej), Sienkiewicz, Kłeczek, Grygiel, Pilewski (Staniecki)

Trener Grzegorz Karmelita:  Mecz z Akademią nie ułożył się tak, jakbyśmy chcieli. W pierwszej połowie duża niemoc mojego zespołu. Około 30 minut nie potrafiliśmy zagrać kilku podań, błędy w obronie, zła gra pomocy i do szatni schodziliśmy ze stratą dwóch bramek. Po wznowieniu gry moi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat. Pomimo naszej ogromnej przewagi rywal zaparkował „autobus” przed swym polem karnym i ciężko było cokolwiek zmienić. Akademia przeprowadziła w drugiej połowie jedną z nielicznych kontr i niestety obrońca chcąc ratować sytuację, sfaulował rywala w polu karnym. Przegraliśmy mecz, którego nie powinniśmy przegrać.

Niestety, nie mogłem skorzystać ze wszystkich swoich podstawowych graczy (kontuzje, choroby). Chciałbym natomiast pochwalić napastnika, który pomimo urazu pachwiny grał z pełnym zaangażowaniem, niestety ból zwyciężył. Mimo porażki dziękuję chłopcom za grę do samego końca, oraz za dążenie do zmiany wyniku.

 

Liga Dolnośląska Młodzików – trener Konrad Janczak
KS Polkowice – BIELAWIANKA Bielawa 4:0

Bramki: ŚMIETANA Marcel 2, POCZWARDOWSKI Kacper, LEOPOLD Borys

 

Klasa Okręgowa Trampkarzy –  trener Marcin Pawełko
Pogoń Góra – KS Polkowice 0:3 (0:1)

Bramki- Kujawski, Miziniak, Józków

KS Polkowice:  Rydz – Mazurek, Chyb, Bańka, Maziarz, Kowalik, Kujawski, Szczypecki, Mazurowski, Marciniak, Kisiecki – Bąk, Karp, Miziniak, Józków, Kubicki, Szymczak, Kołodziej