Grała polkowicka młodzież

Miniony weekend był udany dla naszych drużyn młodzieżowych. Swoje mecze wygrali juniorzy oraz młodzicy.

2

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik, Marcin Jeziorny
KS Polkowice – Pogoń Oleśnica 4:1

Bramki dla KS: Dawid Kostek 2 oraz Jakub Kobyliński 2.

KS Polkowice: Jakub Kopaniecki (Kacper Zdobylak), Adrian Kielar, Patryk Kłak, Dominik Wasienko, Marek Żurkowski (Kamil Gajewski), Kamil Olszewski, Marcel Kopeć , Bartosz Jankowski (Krystian Jakowicz), Jarosław Tkaczyk, Kacper Kędziora (Dawid Kostek), Jakub Kobyliński (Jakub Stettler)

Po trzech meczach bez zwycięstwa juniorzy starsi KS Polkowice liczyli na przełamanie w meczu z Pogonią Oleśnica. Przez pierwsze 30 minut stroną , która miała lekką przewagę byli goście z Oleśnicy. Gospodarze usiłowali grać bokami ale oleśniczanie mądrze się bronili a w 30 minucie meczu wyszli na prowadzenie. Błąd na prawej stronie obrony po którym następuje płaskie dośrodkowanie pod bramkę Jakuba Kopanieckiego. Przy pierwszym strzale bramkarz gospodarzy odbija piłkę przed siebie ale przy dobitce jest bezradny. Utrata bramki podziałała mobilizująco na gospodarzy. W 33 i 36 minucie gospodarze za sprawą Jakuba Kobylińskiego strzelają  dwa gole. W drugiej części meczu gra wyglądała podobnie. Pogoń mimo niekorzystnego wyniku grała zachowawczo i defensywnie co skrzętnie wykorzystali zielono-czarni , którzy po uderzeniach Dawida Kostka strzelają kolejne dwie bramki pieczętując pewną wygraną.

Trener Andrzej Wójcik: Liczyliśmy na pewne zwycięstwo w tym meczu i tak też się stało. Spotkanie w naszym wykonaniu nie był najwyższych lotów ale po fazie lekkiego kryzysu chcieliśmy wrócić na właściwe tory piłkarskie. To nam się udało. Na uwagę zasługuje dobra gra Adriana Kielara , który wyrasta na szefa obrony , Kamila Olszewskiego powracającego do wysokiej formy oraz strzelców bramek: Jakuba Kobylińskiego i Dawida Kostka.

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita
KS Polkowice – Ślęza Wrocław 3:1

Bramki: Sienkiewicz, Pilewski 2

KS Polkowice: Malec, Turek, Simlat, Medyński, Kupczyński, Ciunajtis, Mielczarek (Kłeczek), Sienkiewicz (Bunkiewicz), Morawski, Michalski (Boczek), Pilewski

Trener Grzegorz Karmelita: Spotkanie trudne, tak jak przewidywałem, ale ten mecz miał dwa oblicza. Przy mocnym wietrze, który wiał w stronę naszej bramki, w pierwszej połowie oddaliśmy pole rywalowi i przy naszych wielu błędach przegrywaliśmy do przerwy 0:1. W szatni powiedziałem do chłopaków, że skoro Ślęza strzeliła nam bramkę, to my możemy strzelić im jedną i jeszcze więcej, pod warunkiem, że podejdziemy wysoko do przeciwników i nie damy im szansy rozegrania piłki od tyłu. Tak też się stało, bramkarz Ślęzy musiał wybijać piłkę, lecz wiatr robił swoje (podobnie, jak nam w pierwszej połowie). Z minuty na minutę rywal opadał z sił, a w mój zespół wstąpił duch walki – strzeliliśmy trzy bramki i zeszliśmy z boiska wygrani z kompletem punktów. Chciałbym podziękować moim zawodnikom za walkę, pomysł na grę i konsekwentne dążenie do zwycięstwa.

Liga Dolnośląska Młodzików – trener Konrad Janczak
KS Polkowice – ŚLĄSK Wrocław 20:0

Bramki: Lasota 4, Śmietana 3, Leopold O. 3, Frankowski 2, Łysakowski 2, Kowalski 2, Burda 2, Leopold B. 1, Tymofiejew 1

Klasa Okręgowa Młodzików – trener Rafał Paliszkiewicz
KS Polkowice II  – Zagłębie Lubin III 1:5  (0:2)

KS Polkowice: Pęciak Alan, Ostrowski Maks, Pawliszyn Marek, Pyrzeński Gracjan, Matusiak Oliwier, Kleinowski Oliwier, Gawron Dawid, Tomaszewski Bartek, Śliwka Gracjan , Halaś Dawid, Siwek Marcel, Szarek Mateusz  i  Kuriata Bartek.

Rafał Paliszkiewicz:  Mecz z Zagłębiem zawsze motywuje podwójnie, jednak nie mogłem skorzystać z 5 podstawowych  zawodników, którzy z różnych przyczyn nie zagrali. Brawa  dla całego zespołu  za ambitną postawę w tym meczu. Na szczególne wyróżnienie zasługują  Alan Pęciak i Marek Pawliszyn. Zakończyliśmy rundę jesienną i jestem w pełni zadowolony. Cieszę się, że mogliśmy przeskoczyć z ligi turniejowej do ligi młodzików. To całkiem inny futbol i na pewno mój zespół na tym skorzystał a na efekty poczekajmy.

Turniej Orlików E1- rocznik 2007 – trener Marcin Kozłowski

W weekend drużyna Orlików wystąpiła w dwóch turniejach:
Sobota w ramach trawiastej ligi turniejowej graliśmy w Grębocicach. Uzyskaliśmy następujące wyniki:
KS Polkowice- Chrobry Głogów 0:4
KS Polkowice- Orla Wąsosz 1:3(Kręcichwost)
KS Polkowice- Zamet Przemków 0:1
KS Polkowice- Pogoń Góra 1:0 (Halko)
KS Polkowice- Sparta Grębocice 1:1(Węgrzyn)
KS Polkowice- Orla II Wąsosz 3:0(Slusarczyk-2, sam.)

KS Polkowice: Łukasz Jarząbek, Jan Kręcichwost, Oliwier Kikut, Gabriel Halko, Paweł Kędzior, Marcel Koziołek, Wojciech Habas, Miłosz Ślusarczyk, Igor Węgrzyn.
W Niedziele natomiast zagraliśmy ciekawy turniej w ramach eliminacji do turnieju głównego Śląsk Cup. W pierwszej fazie turnieju uzyskaliśmy następujące wyniki:

KS Polkowice-Master Brzeg 0:2
KS Polkowice-WKS Śląsk Wrocław 0:2
KS Polkowice-AP Świdnica 0:3