Grała polkowicka młodzież

Ze zmiennym szczęściem grały nasze zespoły młodzieżowe. Dobrze spisali się juniorzy młodsi, którzy wygrali z Konfeksem Legnica. Zabrakło szczęścia ich starszym kolegom, którzy w LDJ tylko zremisowali z Karkonoszami Jelenia Góra.

25

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik, Marcin Jeziorny

KS Polkowice – Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (1:0)
Bramka dla KS: Jakub Kobyliński

KS Polkowice: Marcin Furtak – Dawid Malawski (Jarek Tkaczyk), Dominik Wasieńko, Marek Żurkowski, Adrian Kielar (Damian Kaczanowski), Patryk Kłak, Kamil Olszewski, Kacper Kędziora (Kamil Gajewski), Marcel Kopeć, Bartek Jankowski (Dawid Kostek), Jakub Kobyliński

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita

Konfeks Legnica – KS Polkowice 3:4
Bramki dla KS: Sienkiewicz 2, Pilewski, Cyran

KS Polkowice: Krystecki, Turek, Stettler, Simlat, Medyński, Marszałek (Ciunajtis), Sienkiewicz, Boczek (Mielczarek), Skorupka, Kupczyński (Cyran), Pilewski

Dzisiejsze spotkanie z Konfeksem, to czysta dramaturgia. W pierwszej odsłonie meczu, to gospodarze prowadzili grę i mieli przewagę, zwłaszcza w środku pola. Trener Grzegorz Karmelita uczulał chłopców, że kto go opanuje sytuacje na murawie, ten wygrywa mecz. Ale piłka jest przewrotna i to my prowadziliśmy 1:0 w 15 minucie. Niestety, przy biernej postawie moich obrońców, przeciwnik wyrównał wynik. W 30 minucie znów wychodzimy na prowadzenie, po zdecydowanej już lepszej grze. Przed przerwą rywal wykonał rzut rożny i piłka wpada do bramki. Po zmianie stron znów sytuacja jak z horroru – przeciwnik strzela kolejnego gola. Stracona bramka zadziałała jak płachta na byka- uwidoczniła się nasza przewaga. Kilka składnych akcji i wyrównujemy na 3:3. Ani na chwilę zespół nie odpuszczał i w 75 minucie padł gol dla KSu na wagę trzech punktów.

Trener Grzegorz Karmelita: W pierwszej połowie było różnie – słabsze momenty przeplatane były dobrymi, ale druga połowa, to już popis mojego zespołu. Wygrana cieszy, bo w konfrontacjach z Konfeksem mamy zazwyczaj bilans zniżkowy. Tu chciałbym pochwalić moich zawodników za waleczność, ich ogromne zaangażowanie a przede wszystkim za konsekwencje w realizowaniu założeń przedmeczowych, zwłaszcza w drugiej połowie spotkania. Chciałbym oddać również duży szacunek dla rywala, bo ten zespół jest w stanie wygrać z każdym.

Klasa Okręgowa Młodzików – trener Hubert Urbański

Pogoń Góra – KS Polkowice  4:1
Bramka dla KS: Łoziński

KS Polkowice: Kołbuc Krystian, Czyżewski Bartosz,Swół Patryk, Kuriata Bartłomiej, Makowiecki Maksymilian, Frankowski Kasjan, Iżykiewicz Jakub, Matwiszyn Jakub,Łoziński Jakub, Dyczko Michał, Golasiński Oliwier,Sulima Tomasz, Konieczny Igor, Kot Bartłomiej.

Klasa Okręgowa Młodzików – trener Rafał Paliszkiewicz

Odra Ścinawa – KS Polkowice II  2:2  (1:1)
Bramki: Dawid Gawron 2

Trener Rafał Paliskiewicz: Cieszymy się z pierwszego punktu w tym sezonie. Zagraliśmy bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem.  Pochwały dla całego zespołu a na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasługują  Bartek Kuriata, Bartek Tomaszewski, Kacper Hanula i Dawid Gawron.

Skład zespołu: Pęciak Alan, Hanula Kacper, Pawliszyn Marek, Mowczan Michał, Matusiak Oliwier, Matusiak Błażej, Gawron Dawid, Pyrzeński Gracjan, Szumska Dawid, Tomaszewski Bartek, Śliwka Gracjan , Szarek Mateusz i  Kuriata Bartek.

Klasa Okręgowa Trampkarzy – trener Marcin Pawełko

KS Polkowice- Chojnowianka Chojnów  11:1 (3:1)
Bramki dla KS: Mazurowski 3, Marciniak 2, Szymczak 2, Kisiecki, Chyb, Kubicki, Szczypecki

KS Polkowice: Rydz- Bukatowicz, Mazurek, Maziarz, Bańka, Mazurowski, Kowalik, Kujawski, Marciniak, Chyb, Szczypecki- Kaczmarek, Bąk, Kubicki, Józków, Miziniak, Kisiecki,