Grała polkowicka młodzież

Ze zmiennym szczęściem grały w miniony weekend zespoły młodzieżowe KS-u Polkowice. Swoje mecze wygrali występujący w lidze dolnośląskiej juniorzy starsi oraz młodzicy. Nie powiodło się natomiast drużynie juniorów młodszych, a także trampkarzom i młodzikom z klasy okręgowej.

Paliszkiewicz

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik

Orzeł Ząbkowice Śląskie – KS Polkowice 1:6 (0:3)
Bramki dla KS: Olszewski 10, Kostek 23, 43, 70, Tkaczyk 65, Kobyliński 66

KS Polkowice: Marcin Furtak – Dawid Malawski (Dominik Wasieńko), Adrian Kielar, Dominik Żywakowski, Damian Kaczanowski (Marek Żurkowski), Kamil Olszewski (Kacper Kędziora), Marcel Kopeć (Krystian Jakowicz), Bartek Jankowski, Jarosław Tkaczyk, Dawid Kostek, Jakub Kobyliński

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita
Miedź Legnica – KS Polkowice 6:1 (4:0)

Liga Dolnośląska Młodzików – trener Konrad Janczak

KS Polkowice – WKS ŚLĄSK Wrocław 4:3
Bramki: CZARNECKI Damian, BEREŚ Martin, PIECZARKA Eryk, LEOPOLD Oskar

Spotkały się dwie równorzędne, chcące grać piłkę ofensywną drużyny. Mój zespół spisał się super po stracie piłki natychmiastowo ją dobierając. Dobrze też rozgrywaliśmy piłkę na swojej połowie. Wielkie brawa należą się drużynie bo przy stanie 1:3 zdołali doprowadzić do remisu i na 4. min przed końcem strzelić bramkę na 4:3 – kończy Trener Konrad Janczak.

Liga Okręgowa Młodzików – trener Rafał Paliszkiewicz

Podopieczni trenera Rafał Paliszkiewicza rozegrali pierwszy mecz w ramach Ligi Okręgowej Młodzików. Występują w lidze okręgowej jako rocznik młodszy.

Nie ma co porównywać gry w lidze okręgowej do ligi turniejowej. Teraz  zaczęła się prawdziwa gra w piłkę nożną. Wynik stanowi sprawę drugorzędną, w tym sezonie chcemy się ograć, nabrać pewności siebie oraz jak najlepiej funkcjonować w nowym systemie gry. Na wyniki poczekajmy –  skomentował trener Rafał Paliszkiewicz.

KGHM Zagłębie Lubin II – KS Polkowice II    11:2 (5:1)
Bramki: Dawid Gawron x 2

KS Polkowice: Hanula Kacper, Ostrowski Maks, Kleinowski Oliwier, Pawliszyn Marek, Zenderowski Filip, Mowczan Michał, Milczarczyk Paweł, Szarek Mateusz,, Gawron Dawid, Śliwka Gracjan, Pyrzeński Gracjan, Halaś Dawid, Czarny Mateusz, Kuriata Bartek.

Klasa Okręgowa Młodzików – trenerzy Hubert Urbański, Waldemar Staniecki

W niedzielę rozgrywki ligowe zainaugurowali młodzicy KS Polkowice I. Rywalem naszego zespołu była drużyna Zagłębia Lubin III. Początek meczu nasi zawodnicy nieco przespali podchodząc do przeciwnika z dużym respektem. Motywująco na zawodników wpłynęła strata dwóch bramek i z upływem czasu nasza gra wyglądała coraz lepiej. Dowodem są zdobyte dwie bramki do przerwy. W drugiej połowie wyszliśmy na prowadzenie 3:2 , lecz Zagłębie po kilku minutach wyrównało. Kolejne bramki, które straciliśmy wpadały w końcówce spotkania. Pomimo porażki nasi piłkarze pokazali się z dobrej strony i zawiesili wysoko poprzeczkę drużynie Zagłębia – podsumował mecz trener Staniecki.

Zagłębie Lubin III – KS Polkowice 6:3
Bramki dla KS : Matwiszyn 2, Kot

KS Polkowice: Czyżewski Bartosz, Bucyk Bartłomiej, Chyliński Hubert, Dyczko Michał, Iżykiewicz Jakub, Kolbuc Krystian, Konieczny Igor, Kot Bartłomiej, Kuriata Bartłomiej, Łoziński Jakub, Makowiecki Maksymilian, Matwiszyn Jakub, Sinicki Kacper, Sulima Tomasz, Swól Patryk.

Klasa Okręgowa Trampkarzy – trener Marcin Pawełko
Odra Ścinawa – KS Polkowice 3:0 (1:0)

KS Polkowice:  Karp, Bąk – Bukatowicz, Mazurek, Maziarz, Bańka , Kowalik, Józków, Kujawski, Mazurowski, Marciniak, Kisiecki – Kołodziej, Adamek, Szymczak, Miziniak, Kubicki

Przez cały mecz byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym od przeciwnika, więcej się utrzymywaliśmy przy piłce, oddaliśmy ponad 25 strzałów na bramkę rywala przy 4 strzałach gospodarzy. Porażka jest bardzo bolesna dla mnie i zawodników, nie zasłużyliśmy sobie na nią. Trzeba wyciągnąć wnioski i poprawić skuteczność aby w kolejnych meczach było zdecydowanie lepiej. Mimo porażki chciałbym podziękować zawodnikom za zaangażowanie i walkę do ostatniego gwizdka – podsumował spotkanie trener Marcin Pawełko.