Grała polkowicka młodzież

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły inaugurację nowego sezonu drużyny juniorów KS Polkowice. Juniorzy młodsi pokonali w Oławie MKS 2:0, natomiast ich starsi koledzy ulegli w Dzierżoniowie Lechii 2:3.

karmel 

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trenerzy Andrzej Wójcik, Marcin Jeziorny

Lechia Dzierżoniów – KS Polkowice 3:2 (2:0)
Bramki dla KS: Jakub Kobyliński 2

KS Polkowice: Kopaniecki – Malawski, Stettler, Tkaczyk, Jankowski, Leśniewski, Kopeć, Kaczanowski, Kędziora, Wasieńko, Kostek.
Rezerwowi: Kobyliński, Kłak, Janowicz, Olszewski, Żurkowski, Żywakowski, Kielar, Zdobylak.

Pierwsze 45 min. to zdecydowana dominacja Lechii. Gospodarze lepiej operowali piłką i długo się przy niej utrzymywali stwarzając groźne sytuacje pod bramką Kopanieckiego. Do przerwy miejscowi prowadzili 2:0. Druga odsłona to zupełnie inna gra naszego zespołu. Po starcie trzeciego gola wydawało się, że już jest po meczu. Wtedy obudzili się zielono-czarni strzelając rywalom dwie bramki. Gol wyrównujący wisiał na włosku. Dobre sytuacje do wyrównania mieli Mateusz Leśniewski oraz zdobywca dwóch goli Jakub Kobyliński. Zabrakło jednak zimnej krwi i szczęścia.

Słaba pierwsza połowa, w której zagraliśmy apatycznie, zawsze o ułamek sekundy spóźnieni stąd gospodarze zasłużenie prowadzili 3:0. W pierwszych 45. minutach swoje sytuacje  mieli Dawid Kostek oraz Mateusz Leśniewski ale to wszystko za mało na dobrze dysponowany zespół gospodarzy. Analiza pierwszej połowy w szatni poskutkowała a wydarzenia na boisku zmieniły się diametralnie. Gra się wyrównała, więcej sytuacji podbramkowych stworzyli moi podopieczni. Najlepszą okazję miał Leśniewski, który stojąc 4 metry od bramki przeciwnika zamiast strzelać odwrócił się z piłką w drugą stronę. Apetyty po ostatnim sparingowym meczu przed sezonem wygranym z Odrą Opole 4:0 zostały nieco rozbudzone. Weryfikacja przyszła szybciej niż się spodziewaliśmy. Ćwiczone elementy na treningach zupełnie zawiodły ale optymistyczne jest zachowanie zawodników w drugiej części meczu. Dążyliśmy do wyrównania jednak zabrakło czasu. W piłkę gra się dwie połowy a o tym zapomnieliśmy – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

 

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych- trener Grzegorz Karmelita

MKS Oława – KS Polkowice 0:2 (0:0)
Bramki: Medyński, Michalski

 

Sparing trampkarzy – trener Marcin Pawełko

Chrobry Głogów – KS Polkowice  6:2 (2:2)
Bramki: Mazurowski Adam (k), Gracjan Kisiecki

KS Polkowice:  Kaczmarek, Karp, Rydz – Bukatowicz, Chyb, Banka, Szymczak, Kowalik, Mazurowski, Maziarz, Mazurek, Kubicki, Marciniak, Szczypecki, Kołodziej, Kisiecki