Grała polkowicka młodzież

W sobotę i niedzielę swoje mecze ligowe rozegrali młodzi piłkarze KS-u Polkowice. Najlepiej spisali się trampkarze, którzy pokonali Górnika Złotoryja oraz orlicy zajmując 2. miejsce w lidze turniejowej.

5

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik
WKS Śląsk Wrocław – KS Polkowice 4:3 (1:2)

Bramki dla KS: Konefał 2, Górecki

KS Polkowice: Furtak, Wasieńko, Tański, Górecki, Sobczak – Żurkowski (Sołtys), Leśniewski – Białocerkiewicz, Suchora, Rybarczyk, Konefał (Jankowski)

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Marcin Jeziorny
WKS Śląsk Wrocław – KS Polkowice 4:1 (1:0)

Bramka dla KS: Kostek

Klasa Okręgowa Młodzików – trener Konrad Janczak
KS Polkowice II – KS Polkowice I 1:0

Bramka: Śmietana

KS Polkowice II: Macała- Lasota (Pociecha), Czarnecki, Poczwardowski, Macała (Tymofiejew), – Burda (Pieczarka), Leopold (Czerep), Łysakowski (Leopold), Śmietana (Kłak, Kowalski)

Klasa Okręgowa Trampkarzy – trener Grzegorz karmelita
KS Polkowice – Górnik Złotoryja 2:1
Bramki: Morawski, Grygiel

KS Polkowice: Bąk- Bańka, Turek, Walkowicz, Cyran, Wilczyk, Morawski (1), Grygiel(1), Staniecki, Kowalik, Marciniak, Krystecki (br), Stańczyszyn, Bresso, Mielczarek, Kubicki, Rohatyński, Kołodziej, Bunkiewicz, Chyb

Sobotni mecz podzieliłbym na 3 etapy: początek – dramaturgia, rozwinięcie – gonitwa po kolejne zwycięstwo oraz zakończenie – szczęśliwy koniec w postaci wygranej– mówi szkoleniowiec trampkarzy Grzegorz Karmelita.

Piłkarze ze Złotoryi przyjechali z nastawieniem zwycięstwa z moją drużyną, a z przebiegu gry można było wnioskować, że może to im się udać. Nie ukrywam, iż zaplanowałem, by w niewielkiej roszadzie do gry w składzie wyszli rezerwowi. Nie spodziewałem się, że Górnik postawi nam ciężkie warunki gry, co przyniosło efekt bramkowy w 15 min. Przegrywaliśmy do przerwy 0:1. Po przerwie sukcesywnie wprowadzałem do gry zawodników, którzy mogliby wziąć ciężar na swoje barki. Mniej doświadczonego Marciniaka zastąpiłem Kołodziejem i od tej chwili siła rażenia była widoczna. Zmiana ta odciążyła w dużej mierze pomocników i obrońców. Około 50 minuty Morawski zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka odbiła się przed bramkarzem  i ku jego zdziwieniu wpadła do bramki. Moi chłopcy poszli za ciosem i niezawodny w tym dniu Grygiel podwyższył wynik na 2:1. W końcówce meczu niepotrzebnie daliśmy się zepchnąć do obrony. Rozpaczliwe wybijanie piłki dało nam jednak zwycięstwo i kolejne 3 pkt.
Nie ukrywam, że ten mecz nie należał do rewelacyjnych, momentami graliśmy wręcz słabo, mało było gry bez piłki. Przegrywaliśmy pojedynki biegowe, gra 1 x 1 pozostawała wiele do życzenia. Jednak w tym słabszym spotkaniu widzę plusy. Kiedy zespół jest w słabszej dyspozycji potrafi się zmobilizować i zrobić wszystko, by wygrać mecz – skomentował spotkanie trener Grzegorz Karmelita.

Liga Turniejowa Orlików rocznik 2006 – trener Rafał Paliszkiewicz

W turnieju wzięło udział 8 zespołów: KS Polkowice ( 2 zespoły), Sparta Rudna ( 2 zespoły), Odra Ścinawa, Zamet Przemków, Płomień Radwanice i Chrobry Głogów. Mimo, że mecze rozgrywane były przy „angielskiej„ pogodzie wszystkim zawodnikom należy pogratulować zaangażowania i wielu dobrych akcji.