Grała polkowicka młodzież

Za nami kolejne mecze ligowe naszych drużyn młodzieżowych. Najlepiej spisali się juniorzy starsi, którzy pokonali na wyjeździe Lechię Dzierżoniów 6:2.

junst 

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik

Lechia Dzierżoniów – KGHM ZANAM Polkowice 2:6 (0:2)
Bramki dla KGHM ZANAM: Świdwa 3, Konefał 2, Tański

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak, Żurkowski, Kłak, Wasieńko(Sołtys), Białocerkiewicz, Tański, Olszewski(Sobczyk), Konefał, Suchora (Leśniewski), Jankowski, Świdwa

Bardzo efektowne i pewne zwycięstwo przywieźli z Dzierżoniowa juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice.W pierwszej części meczu dobrze grająca Lechia inicjowała akcje bocznymi strefami boiska a to stwarzało groźne sytuacje po bramką naszego zespołu. Jednak bramkarz Marcin Furtak zachował czyste konto. Polkowiczanie ograniczyli się tylko do kontrataków. Po jednej z takich akcji dobrze prowadzący zawody sędzia podyktował dla zielono-czarnych rzut wolny z 18 metrów. Pewnym egzekutorem okazał się Kordian Tański, który przymierzył w górny róg bramki miejscowych. Polkowiczanie poszli za ciosem a kolejna akcja zakończyła się drugim golem. Piękna akcja lewą flanką, ideale dośrodkowanie Kamila Olszewskiego na głowę Dawida Świdwy, który wykończył akcję zespołową. Ambitnie i ostro walcząca Lechia dążyła do zmiany rezultatu jednak pewna obrona zielono-czarnych zachowała czyste konto bramkowe do przerwy. Druga odsłona meczu to festiwal strzelecki polkowiczan, którzy między 46 a 75 minutą meczu strzelili 4 bramki. Składne akcje bokami prowadzone przez Piotra Białocerkiewicza, Kamila Olszewskiego i Wojtka Konefała siały spustoszenie w szeregach obronnych Lechii. Strzelcami bardzo efektownych bramek byli Konefał i Świdwa. Przy prowadzeniu 6: 0, podopieczni trenera Andrzeja Wójcika zaciągnęli hamulec ręczny i oddali pole gry Lechii, która bardzo ambitnie walczyła o lepszy wynik. Starania gospodarzy zostały uwieńczone bramkami a końcowy wynik 2:6 odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku.

Bardzo dobra gra ofensywna mojego zespołu w drugiej części meczu oraz ogromna ilość składnych akcji to dobry prognostyk przed trzema ostatnimi meczami jesieni. Zadowolony jestem z realizacji zadań taktycznych na boisku i mimo, że zagraliśmy w pierwszej odsłonie trzema obrońcami zawodnicy dobrze realizowali nakreślone zadania. W drugiej części meczu przestawiliśmy ustawienie na 1-4-1-4-1 a to przyniosło spodziewane efekty w postaci 4 bramek. Lekki niedosyt pozostawia ostatni kwadrans gry. Oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, zaczęliśmy grać nerwowo a do tego za dziwne zachowanie zawodników otrzymujemy dwa razy żółty kartonik a w konsekwencji czerwony i końcówkę meczu gramy w 9. To niedopuszczalne zachowanie, z którego musimy wyciągnąć wnioski i konsekwencję. Jeżeli chcemy grać o wyższe cele to do takiej sytuacji nie możemy dopuścić, mimo że przeciwnik prowokuje do takich zachowań. W następnym tygodniu czekają zawodników rozmowy wychowawcze, ponieważ w zespole, który ja prowadzę jest to niedopuszczalne -podsumował trener Andrzej Wójcik.


Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Marcin Jeziorny
Lechia Dzierżoniów – KGHM ZANAM Polkowice 2:1

 

Liga Dolnośląska Trampkarzy – Grzegorz Karmelita

KGHM ZANAM Polkowice – Zagłębie Lubin 2:10 (1:4)
Bramki dla KGHM ZANAM: Morawski, Grygiel
KGHM ZANAM Polkowice:: Krystecki, Bunkiewicz, Turem, Chyb, Malik, Kuriata, Morawski, Mielczarek, Grygiel, Cyran, Kołodziej, Szczypecki, Walkowicz, Wilczyk, Bańka, Rohatyński, Kubicki, Kowalik


Liga Dolnośląska Młodzików – trener Konrad Janczak
KGHM ZANAM Polkowice – Zagłębie Lubin 0:20 (0:10)


Klasa Okręgowa Młodzików – trener Marcin Pawełko

KGHM ZANAM Polkowice-Kaczawą Bieniowice- 5:0 (1:0)
Bramki: G. Kisiecki 4, M. Fryzowicz

KGHM ZANAM: Bak, Kaczmarek, Bukatowicz, Maziarz, Czarnecki, Kołodziej, Sulima, Miziniak, Skalny, Fryzowicz, Kisiecki