Grała polkowicka młodzież

W miniony weekend swoje mecze ligowe rozegrały drużyny młodzieżowe KS-u Polkowice. Najlepiej spisali się juniorzy starsi, którzy rozgromili Polonię Środa Śląska aż 12:2.

30 

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik

KGHM ZANAM Polkowice – Polonia Środa Śląska 12:2 (8:1)
Bramki – Świdwa 6, Olszewski 3, Wasieńko, Konefał, Białocerkiewicz

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak – Żurkowski, Żywakowski, Kłak, Wasieńko-Białocerkiewicz, Tański, Olszewski, Kostek, Suchora, Świdwa
Rezerwowi -Sobczak, Sołtys, Leśniewski, Jankowski, Konefał

Juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice wysoko pokonali na własnym terenie Polonię Środa Śląska 12:2 będąc zespołem wyraźnie lepszym pod każdym względem. Początek meczu nie zapowiadał klęski gości, którzy podbudowani zwycięstwem u siebie w poprzedniej kolejce z mocną Lechią Dzierżoniów liczyli na kolejną zdobycz punktową. Po niemrawym początku i prowadzeniu 1:0 polkowiczanie oddali inicjatywę gościom, którzy przy pierwszej sytuacji bramkowej doprowadzili do wyrównania. Z upływem czasu zielono-czarni osiągnęli ogromną przewagę a najlepszy snajper w szeregach polkowiczan Dawid Świdwa rozpoczął swoje show bramkowe, zdobywając w pierwszej odsłonie aż 5 goli. Kolejne bramki dla naszego zespołu w pierwszej części meczu strzelali: Dominik Wasieńko, Piotr Białocerkiewicz i Kamil Olszewski. Druga odsłona meczu zaczęła się bardzo obiecująca dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika. Po strzeleniu dziewiątej bramki polkowiczanie nieco zwolnili tempo, nie wykorzystując kolejnych dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Ostatnie 20 minut to dobra gra naszych piłkarzy uwieńczona przepięknymi bramkami Kamila Olszewskiego, Wojtka Konefała i Dawida Świdwy. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 12:2 dla KGHM ZANAM Polkowice.

Ogromna przewaga mojego zespołu przełożyła się na ilość sytuacji i bramek. Przy lepszej koncentracji wynik mógłby oscylować w granicach 20 goli. Na odprawie przed meczem uczulałem zawodników na profesjonalne podejście do każdego przeciwnika. Postawa i zaangażowanie moich podopiecznych jest budująca i mam ogromną chęć wyciągnięcia z piłkarzy ich maksymalnych możliwości. Zaczyna się tworzyć bardzo solidny zespół – podsumował spotkanie trener Wójcik.

 

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Marcin Jeziorny

KGHM ZANAM Polkowice – Śląsk Wrocław 1:4

 

Liga Dolnośląska Trampkarzy – trener Grzegorz Karmelita

Górnik Wałbrzych – KGHM ZANAM Polkowice 6:1
Bramka dla KGHM ZANAM: Gracjan Cyran
KGHM ZANAM Polkowice: Kuriata, Bańka (Kowalik 41), Rohatyński, Turek, Chyb, Mielczarek, Morawski, Grygiel, Cyran (Kubicki 45), Kołodziej (Czerwiński 70), Wilczyk (Bresso 60)

Od pierwszych minut KS dyktował warunki gry i przeprowadzał coraz to groźniejsze akcje, aż do 25 minuty, kiedy to arbiter nie uznałam aż 3. goli odgwizdując spalone. Dopiero przy następnej niezłej naszej akcji strzeliliśmy bramkę na 1:0. Niestety w drugiej odsłonie Górnik aż trzykrotnie umieścił piłkę w naszej bramce. Chłopcy trochę się podłamali i zrobili kolejne własne błędy, niestety Górnik wykorzystał to i wygrał mecz 6:1.

Uważam, iż lokalni sędziowie nie powinni prowadzić meczów w swoim rejonie, ponieważ zawsze będą stronniczy. Wspólne robienie zdjęć z trenerami Wałbrzycha przed meczem świadczy o tym, że są „kolesiami”.
….Nadmienię, że było dwóch sędziów, z czego jeden (młodszy) sędziował w miarę sprawiedliwie, natomiast drugi ewidentnie wypaczył sportową rywalizację. Najbardziej żal chłopaków, bo nie zasłużyli na tak wysoką przegraną
– skomentował spotkanie trener Grzegorz Karmelita.

 

Liga Dolnośląska Młodzików – trener Konrad Janczak

Górnik Wałbrzych – KGHM ZANAM Polkowice 3:1