Grała polkowicka młodzież

W meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali na wyjeździe Polonię Stal Świdnica 1:0. Bramkę dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika zdobył Kamil Olszewski. Inne nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem.

4 

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – trener Andrzej Wójcik
Polonia Stal Świdnica – KGHM ZANAM Polkowice 0:1 (0:0)                                         

Bramka: Kamil Olszewski

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak-Żurkowski, Kłak, Żywakowski, Wasieńko-Tański – Białocerkiewicz, Suchora, Kostek, Jankowski – Świdwa
Rezerwowi: Husar, Sobczak, Olszewski

Juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice pokonali w Świdnicy miejscową Stal 1:0. Gola na wagę 3. punktów zdobył w drugiej części meczu Kamil Olszewski.

Oba zespoły ograniczyły się do murowania bramki, licząc na stałe fragmenty gry oraz szybką kontrę. Przez większość czasu gra toczyła się w środku pola, jednak akcji bramkowych i strzałów było jak na lekarstwo. Gospodarze najgroźniejsze sytuacje stwarzali sobie po stałych fragmentach gry jednak obrona polkowiczan w tym dniu stanęła na wysokości zadania. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Grę ożywili nieco wprowadzeni Bartek Husar oraz Kamil Olszewski. Po jednej z takich akcji Husar przedarł się prawą stroną, dograł do Świdwy, który uderzył na bramkę. Golkiper miejscowych sparował uderzenie wypuszczając piłkę przed siebie. W tym momencie przytomnie zachował się Świdwa dogrywając do Olszewskiego a ten ze stoickim spokojem wbił piłkę do siatki. Ogromna radość całego zespołu i heroiczna obrona wyniku do końca spotkania.

Zespół zagrał solidne w obronie. Nad tym pracujemy i to przyniosło efekt w postaci zwycięstwa. Gospodarze to solidna drużyna, która urwała punkty takim zespołom jak Miedź Legnica czy Śląsk Wrocław. Zwycięstwo na trudnym terenie cieszy podwójnie. Liczę na kolejne wygrane i dorównanie poziomem gry do zespołów z czołówki tabeli. Wymaga to jednak ciężkiej, solidnej pracy. Powoli moi podopieczni zaczynają to pojmować – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

 

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych – trener Marcin Jeziorny
Polonia Stal Świdnica – KGHM ZANAM Polkowice 2:2 (1:0)

 
Liga Dolnośląska Trampkarzy – Grzegorz Karmelita
KGHM ZANAM Polkowice – BKS Bobrzanie Bolesławiec 0:1 (0:0)

KGHM ZANAM Polkowice: Krystecki, Bunkiewicz, Rohatyński, Turek, Chyb, Mielczarek (Kuriata 23), Morawski, Kowalik (Bańka 62), Cyran ( Walkowicz 65), Grygiel, Wilczyk (Bresso 36)
Od początku polkowiczanie przejęli inicjatywę groźnie atakując środkiem pola oraz skrzydłami. Zespół z Bolesławca sporadycznie próbował nam dorównać. Świetna gra w obronie nie pozwalała rywalowi rozwinąć skrzydeł. Bobrzanie w przekroju meczu mieli dwie stuprocentowe sytuacje, z których wykorzystali jedną. My mieliśmy ich więcej, ale piłka nie chciała wpaść do bramki.

Kolejny mecz bez zwycięstwa. Rozegraliśmy świetny mecz piłkarsko, ale zawiodła jak zwykle skuteczność. Gramy dalej….. Powiedział po meczu trener Grzegorz Karmelita.