Grała polkowicka młodzież

W miniony weekend grała polkowicka młodzież. Najlepiej spisali się młodzicy Górnika, którzy po porażce u siebie z Karkonoszami Jelenia Góra wygrali na wyjeździe z Nysą Zgorzelec. Cenny punkt wywalczyli juniorzy starsi, którzy zremisowali w Oławie z Moto-Jelczem.

U-19 Liga Wojewódzka Juniorów Starszych – trenerzy: Konrad Janczak, Jacek Druciarek

Moto-Jelcz Oława vs Górnik Polkowice 2:2
Bramki:  Hoja, Kisiecki

Skład: Szwaj, Hoja, Braszko, Kowalik, Januszko,Lesniewski, Poczwardowski, Figas, Sobczak, Zajac, Bańka Rez. Sowinski, Janczak, Iwanicki, Kisiecki, Pawlik, Najdek, Kolodziej.

U17 Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych – trenerzy: Marcin Jeziorny, Marcin Kozłowski

Miedź Legnica- Górnik Polkowice 16:0

skład 1.Druciarek 2. Ciupak (Makowiecki)3. Kowalski 4. Engel 5. Lustig 6. Sowiński (Frankowski) 7. Krzyżanowski (Matwiszyn) 8. Kot ( Pociecha) 9. Łysakowski 10. Lasota 11. Szechnicki ( Kuriata)

U-15 Liga Wojewódzka Trampkarzy – trenerzy Rafał Paliszkiewicz , Dariusz Kasprzyszak

Górnik Polkowice vs Łużyce Lubań 1:7 (0:5)
Bramka: Śliwka (asysta Kasprzyszak)

Skład: Wernicki, Kasprzyszak, Kuriata, Skalny, Sulima, Ziński, Śliwka, Bednarek Marcel, Nicewicz, Wołoszyn, Bednarek Miłosz, Wojciński, Karczewski, Gawron, Januszko, Lasota, Kleinowski, Mowczan

U-13 Liga Wojewódzka Młodzików – trenerzy: Lewandowski Szymon, Rzeszut Jakub

KS Górnik vs Karkonosze Jelenia Góra 2:4 (0:4)
Bramki: Ściana, Rybacki
Skład: Rekis, Jaremko, Ziemniak, Wrona, Łukasik, Sadowski, Rybacki, Lewandowski, Ściana (Bonifaczuk, Klimczak, Romański)

„Na rozpoczęcie ligowego sezonu przyszło nam zmierzyć się z solidną drużyną z Jeleniej Góry. W przełożonym na wcześniejszy termin meczu musieliśmy uznać wyższość gości. Od pierwszych minut spotkania pokazaliśmy, że chcemy grać piłką i wysoko presowac przeciwnika. Niestety od 8 do 11 minuty straciliśmy aż trzy bramki po prostych błędach indywidualnych. Po 15 minutach meczu przegrywaliśmy już 4:0, ale jak się okazało najgorsze za nami. Uspokoiliśmy grę i spokojnie szukaliśmy swoich szans. Graliśmy coraz lepiej co zaowocowało golami Ściany i Rybackiego. Mimo porażki 4:2 zeszliśmy z boiska z podniesioną głową.”

Nysa Zgorzelec – KS Górnik 0:4 (0:3)
Bramki: Ściana, Rybacki, Jaremko, Ziemniak
Asysty: Lewandowski, Ziemniak

„Po dwóch dniach od pierwszego meczu ligowego udaliśmy się na wyjazd do Zgorzelca. Mecz z tamtejszą Nysą był pierwszym wygranym spotkaniem w obecnym sezonie. Udało się przez większość meczu realizować cele indywidualne i zespołowe, co przekładało się na sporą ilość okazji bramkowych i ostatecznie cztery bramki. Solidna gra w defensywie przełożyła się z kolei na czyste konto Oktiego Rekisa. Jesteśmy zadowoleni z drużyny.”