Mapa strony

Goście ze Słupcy na meczu Górnika

Na ostatnim meczu ligowym gościliśmy na stadionie młodych piłkarzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, który jest spadkobiercą MKS Pogoń Słupca. Chłopcy wyprowadzili piłkarzy Górnika Polkowice i KKS-u Kalisz na mecz mistrzowski.

 

W Akademii Piłkarskiej SKP funkcjonuje 13 grup młodzieżowych, w których trenuje ponad 250 adeptów piłkarstwa. W roku ubiegłym Słupecki Klub Piłkarski obchodził 25-tą rocznicę powstania, jednak korzenie piłkarstwa w Słupcy sięgają pierwszych lat Polski Niepodległej. Klub seniorski SKP Słupca występuje w tym sezonie w IV lidze wielkopolskiej.
Ze Słupcy pochodzi obecny piłkarz Górnika Polkowice – Jarosław Ratajczak, to właśnie za nim, po całej Polsce jeżdżą jego wierni kibice. W niedzielę dzieci z grup skrzaty i młodzik, których opiekunem jest trener Mateusz Grabowski, wyprowadzili piłkarzy na mecz 21. kolejki eWinner 2 Ligi.

Dziękujemy dzieciom oraz władzom klubu SKP Słupca za wizytę na stadionie Górnika Polkowice i życzymy powodzenia w rozwoju Akademii Piłkarskiej SKP.

Foto: Krzysztof Golis/Górnik Polkowice

Galeria zdjęć