Górnik w liczbach

24 punkty i 12. miejsce w tabeli to bilans piłkarzy Górnika Polkowice na zakończenie tegorocznych rozgrywek drugoligowych. Runda wiosenna rozpocznie się 29 lutego.

W przedłużonej o 3 mecze rundzie jesiennej polkowiczanie odnieśli 6 zwycięstw, zanotowali 6 remisów i 8 razy musieli uznać wyższość rywala. Najbardziej okazałą wygraną zielono-czarni zanotowali w meczu z Gryfem Wejherowo, pokonując rywala u siebie 5:0. Najwyższa porażka to 0:2 w meczu wyjazdowym z Bytovią Bytów.

W sumie piłkarze Górnika strzelili 32 gole tracąc 24.

Najlepsi strzelcy

Tu zdecydowanym liderem jest Michał Bednarski, który w 16. spotkaniach zdobył 13. goli i zajmuje pozycję wicelidera najlepszych strzelców 2. ligi. Lepszy jest tylko Marcin Robak z Widzewa Łódź – 15 goli w 20 meczach.

13 (5 k.) – Michał Bednarski, 6 – Mariusz Szuszkiewicz, 5 – Maciej Bancewicz, 2 – Eryk Sobków, Kamil Wacławczyk, 1 – Mateusz Magdziak, Patryk Mucha, Marek Opałacz, Dominik Radziemski

Fair Play

W klasyfikacji fair play polkowiczanie mają na swoim koncie 52 żółte kartki i 2 czerwone.
Liderem jest tu Marek Opałacz: 7. żółtych i 1. czerwona kartka.

Czas gry

Niewątpliwie w tej statystyce prowadzi Maciej Kowalski-Haberek. Obrońca zielono-czarnych zagrał we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasu. Łącznie spędził na boisku 1800 minut.

Drugi w tej klasyfikacji jest Jakub Kopaniecki. Bramkarz Górnika zagrał 17. meczach i przebywał na boisku 1530 minut.
Najmniej bo 1. minutę spędził na murawie szesnastoletni Adam Mazurowski.