Górnik remisuje z liderem

W meczu 28. kolejki Górnik Polkowice zremisował we Wrocławiu z liderem rozgrywek – rezerwami Śląska 0:0. Za tydzień Zielono-Czarni podejmować będą u siebie Pniówek Pawłowice Śląskie.

Spotkanie we Wrocławiu od samego początku przebiegało pod dyktando Górnika. Polkowiczanie grali składnie, przeważając rywala niemal we wszystkich elementach gry. Śląsk ograniczał się w pierwszej połowie do pojedynczych wypadów na połowę naszego zespołu. Końcówka tej części meczu należała do podopiecznych trenera Enkeleida Dobi, którzy coraz częściej zagrażali bramce gospodarzy. W 45. min. Filip Baranowski wyszedł „sam na sam” z golkiperem Śląska, niestety trafił w słupek. Chwilę później swoją okazję miał Maciej Bancewicz ale tym razem dobrze interweniował Kacper Trelowski. Do przerwy był remis 0:0. Po zmianie stron zaatakowali piłkarze Śląska, trwało to jednak tylko chwilę, później ponownie dominowali Zielono-Czarni. W 65. min. Jakub Ryś uderzył z dystansu a golkiper Śląska z trudem wybił futbolówkę na róg. 10 min. później w sytuacji „sam na sam” z Trelowskim znalazł się Kacper Adamczyk. Ponownie górą był bramkarzr wrocławian, ratując remis dla swojego zespołu.

Górnik Polkowice: Niezgoda – Bogacz, Ratajczak, Poczwardowski, Fryzowicz, Wacławczyk (70 Bilokin), Drewniak, Baranowski (75 Bajerski), Bancewicz (87 Łysakowski), Litwa (70 Adamczyk), Ryś (87 Łazarz)