Górnik na półmetku

Za nami półmetek rozgrywek 2 ligi piłkarskiej. Po rundzie jesiennej Górnik Polkowice plasuje się na 9. miejscu w tabeli, a Michał Bednarski jest wiceliderem najlepszych strzelców 2 ligi.

Początek rozgrywek ligowych nie był zbyt udany dla beniaminka z Polkowic. Zielono-czarni na inaugurację przegrali u siebie z Błękitnymi Stargard 1:2. Później były remisy z Olimpią Olbląg i Górnikiem Łęczna. Na pierwszą wygraną podopieczni trenera Enkeleida Dobi musieli czekać do VI kolejki, kiedy to pokonali na wyjeździe Legionovię Legionowo 2:1, a na listę strzelców wpisali się: Michał Bednarski i Mateusz Magdziak. Szósta kolejka była przełomowa dla piłkarzy Górnika. Od tego momentu nasz zespół zaczął marsz w górę tabeli. Po rundzie jesiennej polkowiczanie zajmują 9-te miejsce (23 pkt.), tracąc do pierwszej ósemki tylko 3 oczka (6 zwycięstw, 5 remisów, 6 porażek).

W siedemnastu meczach piłkarze Górnika zdobyli 28 goli, tracąc 18, co daje im w tej klasyfikacji czwartą lokatę. Dodatkowo Michał Bednarski z dorobkiem 9-ciu goli plasuje się na pozycji wicelidera najlepszych strzelców ligi.

Klasyfikacja strzelców:

9 – Michał Bednarski, 6 – Mariusz Szuszkiewicz, 5 – Maciej Bancewicz, 2 – Eryk Sobków, Kamil Wacławczyk, 1 – Mateusz Magdziak, Patryk Mucha, Marek Opałacz, Dominik Radziemski

Piłkarze Górnika aż siedmiokrotnie meldowali się w jedenastce kolejki.
6. Maciej Bancewicz, Mateusz Magdziak
10. Michał Bednarski
12. Piotr Azikiewicz
15. Mariusz Szuszkiewicz
16. Patryk Mucha, Michał Bednarski

Najwięcej czasu na boisku spędził Maciej Kowalski-Haberek, który zagrał we wszystkich 17-tu meczach. Łącznie przebywał na boisku 1530 min.

Również w klasyfikacji fair play nie jest tak źle. Polkowiczanie na swoim koncie mają 38 żółtych kartek i 1 czerwoną. Tu prym wiedzie Marek Opałacz –  7 żółtych, 1 czerwona.

Naszym piłkarzom życzymy jeszcze lepszych wyników w rundzie wiosennej, która zaczyna się już w najbliższy weekend, a Michałowi Bednarskiemu celnych trafień i wywalczenie tytułu króla strzelców 2. Ligi.