Górnicze derby dla zabrzan

W meczu 24. kolejki III ligi, piłkarze Górnika Polkowice przegrali w Zabrzu z rezerwami Górnika 0:2. Za tydzień polkowiczanie podejmować będą Gwarka Tarnowskie Góry.

Pojedynek rozpoczął się fatalnie dla polkowiczan. W 3. min. Zielono-Czarni wykonywali rzut rożny. Po nieudanym stałym fragmencie gry z szybka kontrą wyszli gospodarze. Będący sam na sam z Błażejem Niezgodą Aleksander Tobolik dał prowadzenie swojej drużynie. Po staracie gola podopieczni trenera Enkeleida Dobi starali się szybko odrobić stratę bramkową. Swoje okazje mieli: Kamil Wacławczyk, Kacper Adamczyk i dwukrotnie Mariusz Szuszkiewicz. Niestety piłka nie chciała wpaść do bramki miejscowych. W 41. min. arbiter za faul Jakuba Rysia we własnym polu parnym na zawodniku zabrzan, wskazał na wapno. Mateusz Kulig trafił jednak w słupek. W ostatniej minucie I połowy doskonałą interwencją popisał się Błażej Niezgoda i po 45. min. było 1:0 dla rezerw Górnika Zabrze. W 50. min. Cyprian Włodarczyk za faul na Piotrze Łazarzu zobaczył czerwoną kartkę i Zielono-Czarni grali w przewadze jednego zawodnika. Niestety nie potrafili tego wykorzystać, a po jednej z kont stracili kolejnego gola. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0.

Górnik II Zabrze – Górnik Polkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Aleksander Tobolik 3, 68

Górnik Polkowice: Niezgoda – Fryzowicz, Bogacz (80 Poręba), Magdziak, Łazarz (64 Baranowski), Wacławczyk, Ryś (64 Litwa), Bajerski, Bancewicz, Adamczyk (74 Macała), Szuszkiewicz (80Bilokin)