Górnicza obrona

Górnik skompletował niemal w stu procentach formację obronną na nowy sezon. Oprócz Marka Opałacza o polkowickiej defensywie stanowić będą Maciej Kowalski-Haberek, Mateusz Magdziak i Piotr Azikiewicz.

Maciej Kowalski-Haberek – razem z Markiem Opałaczem są podporą środka obrony. W minionym sezonie zagrał niemal we wszystkich spotkaniach ligowych Górnika. Zabrakło go tylko raz podczas meczu wyjazdowego z Gryfem Wejherowo. Spędził na boisku blisko 3 tysiące minut.

Mateusz Magdziak – to boczny obrońca górniczej defensywy. Ubiegły sezon może zaliczyć do udanych. Zagrał 27 meczach, 11 razy wychodząc w podstawowym składzie. Strzelił jedną bramkę w wyjazdowym meczu z Legionovią Legionowo.

Piotr Azikiewicz – funkcjonuje w drużynie jako przysłowiowy Joker. Wchodzi na boisko i przesądza o końcowym wyniku spotkania. Często zapuszcza się pod pole karne przeciwnika, a po jego dokładnych podaniach z bocznego sektora boiska, napastnicy nie mają problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce rywala. On sam strzelił również gola w meczu wyjazdowym z Resovią Rzeszów, dając Górnikowi cenny remis.