Górnicy z pełną pulą

Jak zapowiadali tak zrobili. W meczu wyjazdowym Betclic 3 Ligi, Górnik Polkowice pokonał wyżej notowany zespół Warty Gorzów Wlkp. 3:0. Bramki dla zespołu Zielono-Czarnych zdobyli: Filip Baranowski, Mateusz Solarz i Kacper Bajerski.

W drużynie polkowickie zadebiutowali Bartosz Rymaniak oraz młody 16-letni Maksymilian Czajka. Od samego początku gra była pod kontrolą naszego zespołu, a spokój w szeregach obronnych Górnika zapewnili Bartosz Rymaniak i Jarosław Ratajczak. Doskonale grali również boczni obrońcy Karol Fryzowicz i Michał Bogacz.  W 14. min. wynik otworzył Filip Baranowski, który po solowej akcji dał prowadzenie Górnikowi. Zanim gospodarze otrząsnęli się po starcie gola, na tablicy wyników było już 2:0 dla Zielono-Czarnych. Kacper Strzelecki doskonale zagrał do Mateusza Solarza a ten skopiował bramkę „Baranka”. W 39. min. z powody kontuzji boisko opuścił Filip Baranowski a na murawie zameldował się rekonwalescent – Michał Nagrodzki. W końcówce I połowy rzut karny dla Warty obronił Marcin Furtak. Do przerwy było 2:0 dla naszego zespołu. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Piłkarsko lepsi byli polkowiczanie. Potwierdzeniem tego była bramka na 3:0. Akcję rozpoczął lewą stroną Michał Bogacz, podał do Michała Nagrodzkiego, a ten zagrał do wbiegającego w pole bramkowe Kacpra Bajerskiego. Piątkowy solenizant, który 18. października skończył 18 lat zrobił sobie prezent urodzinowy. Wygrana z Wartą to również prezent urodzinowy dla trenera Zielono-Czarnych – Ariela Sworackiego.

Warta Gorzów Wlkp.  – Górnik Polkowice 0:3 (0:2)
Bramki: Filip Baranowski 14, Mateusz Solarz 15, Kacper Bajerski 80

Warta Gorzów Wlkp., skład wyjściowy: Smug – Skrzyniak, Gajda, Lewandowski, Marchel, Zdybowicz, Orzechowski, Mroczko, Majerczyk, Karasiewicz, Gardzielewicz

Górnik Polkowice: Furtak – Fryzowicz, Ratajczak, Rymaniak, Bogacz, Strzelecki, Drewniak, Czajka (66 Bajerski), Solarz (84 Poczwardowski), Baranowski (36 Nagrodzki), Surożyński (84 Serkies)