Futbol przepychany

To był futbol przepychany a nie piłka nożna – powiedział po meczu szkoleniowiec Górnika – Szymon Szydełko. W Polkowicach Zielono-Czarni ulegli Pogoni Siedlce 1:2.

Przed spotkaniem już niektórzy kibice dopisywali Górnikowi 3 punkty. Rzeczywistość boiskowa okazał się zupełnie inna. Mecz przypominał spotkanie wyjazdowe Zielono-Czarnych w Kaliszu. Już w 7 minucie polkowiczanie stracili pierwszego gola. Prowadzenie gościom dał Cezary Demianiuk, który głową wpakował futbolówkę do bramki miejscowych. Niespełna 20 minut później przyjezdni cieszyli się z drugiego gola. Maciej Wichtowski uderzył futbolówkę z 40 metrów lobując golkipera Górnika – Błażeja Niezgodę. Do przerwy Pogoń prowadził 2:0. W 64 min. za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić zawodnik gości – Mateusz Piotrowski. Polkowiczanie postanowili wykorzystać ten fakt i rzucili się do szturmu na bramkę rywala. W 77 min. za faul na Dominiku Pisarku arbiter odgwizdał rzut karny dla Górnika. Skutecznym egzekutorem okazał się Szymon Kiebzak, zdobywając gola kontaktowego. Chwilę później ten sam zawodnik trafił w spojenie bramki Pogoni. Niesyty pomimo przewagi, polkowiczanie nie potrafili doprowadzić do remisu.

Górnik Polkowice vs Pogoń Siedlce 1:2 (0:2)
Bramki: Szymon Kiebzak 77 (k) – Cezary Demianiuk 6, Maciej Wichtowski 23

Górnik: 12. Błażej Niezgoda – 35. Damian Makuch, 5. Michał Bojdys, 4. Jarosław Ratajczak – 25. Karol Fryzowicz (59, 6. Rafał Karmelita), 14. Dawid Burka (59, 19. Tomasz Kołbon), 8. Kacper Gościniarek (46, 15. Kacper Poczwardowski), 7. Szymon Kiebzak, 10. Abdallah Hafez (46, 9. Dominik Pisarek), 33. Mariusz Sławek – 27. Mariusz Idzik (71, 29. Filip Baranowski).

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski – 98. Maciej Kołoczek, 6. Mateusz Piotrowski, 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski (78, 8. Kamil Włodyka), 23. Nikodem Fiedosewicz – 56. Cezary Demianiuk (90, 20. Cezary Bujalski), 9. Damian Nowak (67, 29. Marcinho).

żółte kartki: Ratajczak, Hafez, Pisarek – Wichtowski, Misiak, Piotrowski, Dzięcioł.
czerwona kartka: Mateusz Piotrowski (63. minuta, Pogoń Siedlce, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin).