Mapa strony

Foto- Higiena zamiast Hapoelu

Dziś w samo południe piłkarze KS Polkowice w meczu sparingowym zremisowali z 3. ligową drużyną Foto-Higiena Gać 2:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Krzysztof Drzazga oraz Rafał Rytkowski.

 

Pierwotnie piłkarze miejscowego KS-u dziś rano mieli udać się do Opalenicy na sparing z izraelskim Hapoelem. Niestety, brakiem profesjonalizmu wykazał się menadżer Hapoelu Beersheva Paweł Grabowski, który w ostatniej chwili odwołał spotkanie kontrolne. Polkowiczanie musieli, zatem mocno zweryfikować swoje plany i poszukać nowego sparingpartnera. Sztabowi szkoleniowemu udało się zaprosić do Polkowic trzecioligową Foto-Higienę.

Spotkanie rozegrano w samo południe na stadionie miejscowego KS-u. Celem meczu było przetestowanie wszystkich graczy, którzy w nowym sezonie walczą o miejsce w pierwszej jedenastce. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście, którzy do 53 minuty prowadzili 2:0. Druga część meczu należała jednak do zielono-czarnych. Najpierw Krzysztof Drzazga wykorzystał prostopadłe podanie w pole karne i wślizgiem wpakował futbolówkę do bramki Foto-Higieny. Do wyrównania doprowadził w 78 min. Rafał Rytkowski. Nazwany przez kolegów „Gorgoń”, mierzący blisko 2 metry wzrostu, otrzymał dokładne podanie w pole karne od Pawła Garygi i głową umieścił piłkę w siatce bramki gości. W Polkowicach miejscowy KS zremisował z Foto- Higieną Gać 2:2.