Mapa strony

FK Nachod zwycięzcą turnieju

Zespół FK Nachod został zwycięzcą II Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej U-13 KGHM ZANAM Polkowice Football Cup 2014. W finale Czesi pokonali po rzutach karnych ekipę Zagłębia Lubin.

 

Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów z Polski i Czech. Ekipy walczyły w dwóch grupach systemem każdy z każdym. W grupie A znalazły się MFK Trutnov, KS Polkowice, Śląsk Wrocław, Polonia Środa Śląska oraz Gryf Świdnica i Amico Lubin. W grypie B walczył FK Nachod, Zagłębie Lubin, Baszta Wałbrzych, KS II Polkowice oraz Chrobry Głogów i COMT Bolesławiec. Piłkarze grali po 18 minut. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. W meczu półfinałowym Zagłębie Lubin po rzutach karnych pokonało ekipę Śląska Wrocław 2:0. W drugim półfinale Nachod również po rzutach karnych zwyciężył Polonię Środa Śląska 3:2. W wielkim finale zmierzyły się, zatem dwie najlepsze drużyny turnieju Zagłębie i FK Nachod. Pojedynek w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem i o zwycięstwie zadecydowały jedenastki. Lepiej wykonywali je Czesi, którzy wyjechali z Polkowic z Pucharem. W meczu o 3 miejsce Śląsk Wrocław pokonał Polonię 4:0.

Królem strzelców został Dominik Kuboń z COMT Bolesławiec, najlepszym zawodnikiem Borys Borowiec z Zagłębia Lubin, natomiast najlepszym bramkarzem Adam Janećek z FK Nachod.

Tabela końcowa turnieju

1. FK Nachod

2. Zagłębie Lubin

3. Śląsk Wrocław

4. Polonia Środa Śląska

5. Chrobry Głogów

6. COMT 2012 Bolesławiec

7. MFK Trutnov

8. Gryf Świdnica

9. Baszta Wałbrzych

10. KS I Polkowice

11. KS II Polkowice

12. Amico Lubin