Falstart juniorów

Nie udała się inauguracja rundy wiosennej juniorom starszym KS-u Polkowice. W meczu wyjazdowym Ligi Dolnośląskiej podopieczni trenera Andrzeja Wójcika ulegli liderowi -Górnikowi Wałbrzych 2:7.

28

Pierwsze 8 minut meczu to szok dla naszego zespołu. Gospodarze bezlitośnie wykorzystali sytuacje i wyszli na prowadzenie 3:0. Stracone bramki podziałały mobilizująco na nasz zespół, który w następnych 10 minutach stworzyli sobie 3 tzw.100% sytuacje, z których wykorzystał jedną. Za sprawą Rafała Rybarczyka KS dał sygnał, że wraca do gry. Jednak następne minuty i druga część meczu rozwiały rozbudzone nadzieje na dobry wynik. Górnik kontrolował przebieg wydarzeń na boisku oraz skutecznie wykańczał akcje zespołowe. Gospodarze posiadali więcej atutów i zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

Falstart i ogromne rozczarowanie po pierwszym meczu, do którego przygotowaliśmy się bardzo solidnie. Na odprawie przed meczem dokładnie omówiliśmy atuty Górnika. Zawodnicy dostali zadania taktyczne do realizacji na boisku, ustawienie zespołu bardzo ofensywne z 3 napastnikami. To miał być klucz do zwycięstwa i włączenie się do walki o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Jednak to, co stało się w pierwszych minutach zburzyło nasze plany. Na tle dobrze zorganizowanego Górnika, posiadającego jakość indywidualną moi zawodnicy lub ich część zawiodła na całej linii. Jaśniejsze punkty w naszym zespole to Rafał Rybarczyk i nowy kapitan zespołu Wojtek Konefał, ale bez wsparcia pozostałych i oni stracili w końcowych 20 minutach animusz do gry. Mam nadzieję, że powrót kontuzjowanych Dominika Suchory, Patryka Kłaka, Piotrka Białocerkiewicz i Dawida Świdwy wniesie do zespołu potrzebną rywalizację i świadomość dbania zawodników o miejsce w podstawowej jedenastce. Czas wiosennych rozgrywek to okres weryfikacji zawodników z rocznika 1997 pod kątem przydatności do mocnego zespołu trenera Pedryca. Tam poziom treningu i szybka gra na 3 ligowych boiskach to przepaść w stosunku do gry juniorskiej. Kolejną przeszkodą w najbliższą niedzielę będzie zespół Chrobrego Głogów, który depcze nam po pietach. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, ponieważ chcemy utrzymać wysokie 3 miejsce w tabeli oraz poprawić mankamenty z pierwszego meczu – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.


Górnik Wałbrzych – KS Polkowice 7:2

Bramki dla KS: Rybarczyk 2

KS Polkowice: Jakub Kopaniecki – Dominik Wasieńko, Kordian Tański, Tomasz Górecki, Kajetan Frankowski, Dawid Sołtys, Marek Żurkowski, Mateusz Leśniewski, Kamil Olszewski, Wojtek Konefał, Rafał Rybarczyk

Rezerwowi: Dominik Suchora, Bartek Jankowski, Patryk Sobczak, Maciej Węgielski