Mapa strony

Emocjonujący finał i drugie miejsce w Piłkarskiej Majówce

3 maja 2013 r. podopieczni trenera Juliusza Ciosa zagrali w turnieju piłkarskim Orlików zorganizowanym przez Talent 2012 Bolesławiec. Ani fatalna pogoda, ani przenikliwe zimno i konieczność grania dwóch meczów pod rząd nie złamała ducha młodych zawodników, którzy wzięli udział w „Piłkarskiej Majówce”.

Zawody rozegrano na boisku Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów. Drużyny podzielono na dwie grupy, w każdej znalazło się po pięć drużyn.

W grupie A zagrali:

1. Stal Chocianów
2. Orliki Węgliniec
3. Sprotavia Szprotawa
4. LZS Brzeźnik
5. KS Polkowice

W grupie B zagrali:

1. KS Talent I
2. UKS Orlik Gościszów
3. KS Talent II
4. LTS Leśna
5. BKS Bolesławiec

Ekipy, które zajęły w swoich grupach pierwsze i drugie miejsce weszły do półfinałów, a ekipy z dalszych miejsc zmierzyły się w meczach o dziewiątą, siódmą i piątą lokatę.

Faza grupowa: 4 zwycięstwa i komplet 12 pkt. Półfinał KS Polkowice – KS Talent Bolesławiec (1:0)

W finale zmierzyły się ze sobą dwie naprawdę silne ekipy – BKS Bolesławiec i KS Polkowice. Młodzi piłkarze BKSu ostatecznie zwyciężyli w turnieju. Ale nie było łatwo, finał zakończył się wynikiem 1:1 i konieczne okazało się rozegranie konkursu rzutów karnych, w których wyróżnił się przede wszystkim bramkarz BKS-u, dając swoim kolegom zwycięstwo w turnieju.

Poziom sportowy był bardzo wysoki, chłopcy zagrali bardzo ambitnie i otarli się o zwycięstwo w turnieju, zabrakło trochę szczęścia w rzutach karnych, pojedynek finałowy był jednak bardzo wyrównany. „Mieliśmy swoje szanse na zwycięstwo, ale szacunek należy się naszym przeciwnikom, którzy też swoje okazje mieli. Dziękuję swoim podopiecznym za zaangażowanie. Dzieciaki zagrały kolejne wspaniałe zawody” – powiedział po turnieju trener Juliusz Cios.

KS Polkowice: Łukasz Chyb, Bartosz Kowalik, Oliwer Janczak, Jakub Kupczyk, Damian Maćków, Adrian Januszko, Damian Kuriata, Adam Stańczyszyn (BR), Kacper Bugaj (C), Wojciech Szymczak, Filip Florian, Kacper Cios.