Dwa turnieje żaków

Młodzi piłkarze z rocznika 2007 uczestniczyli w dwóch turniejach na Dolnym Śląsku. Podopieczni trenera Marcina Kozłowskiego rywalizowali we Wrocławiu i Głogowie.

1

Jedna drużyna pojechała na ciekawy turniej zorganizowany przez „Olimpic” Wrocław. Wszystkie spotkania grupowe, poza jednym były bardzo emocjonujące i trzymały w napięciu do końca. Taki też był ostatni mecz w grupie, gdzie 10 sekund przed końcem straciliśmy bramkę. Dała ona drużynie „Olimpic” Wrocław remis 2:2 i rywal naszym kosztem awansował do dalszych rozgrywek. Zajęliśmy 5. miejsce w grupie, co dało nam na pocieszenie udział w  „Lidze Europy”. W tej fazie turnieju trafiliśmy na drużynę z Bolesławca i mimo ambitnej walki do końca przegraliśmy mecz 2:3 żegnając się z turniejem.

To był dobry turniej, na którym mogliśmy zdobyć kolejne doświadczenie. Uważam go za cenną lekcję i możliwość oceny poziomu sportowego na tle innych drużyn z Dolnego Śląska – powiedział trener Marcin Kozłowski.

KS uzyskał następujące wyniki:
Grupa II-liga niemiecka

  1. KS Polkowice-Ślęza Wrocław 1-2(bramka Marcel Bednarek)
  2. AS Milcz-KS Polkowice 3-4 (Sz. Skalny x2, Miłosz Bednarek x2)
  3. KS Polkowice- Chojnik Jelenia Góra 2-3 ( J. Woźniakiewicz, Miłosz Bednarek)
  4. KS Polkowice- Łużyce Lubań 0-3
  5. Olimpic II Wrocław- KS Polkowice 2-2(Miłosz Bednarek x2)

Liga Europy

KS Polkowice-Comt 2012 Bolesławiec 2-3(Oruba, bramka samobójcz)

KS Polkowice: Łukasz Jarząbek, Miłosz i Marcel Bednarek, Jakub Woźniakiewicz, Jan Kręcichwost, Szymon Ziemniak, Szymon Skalny, Kasjan Oruba, Mateusz Kubiś, Dominik Kwas.

Galeria zdjęć

Druga nasza drużyna pojechała na Halową Ligę Turniejową do Głogowa, gdzie uzyskali następujące wyniki:

KS Polkowice- Chrobry I Głogów 2-1(B. Wietuszyński)
Chrobry II Głogów- KS Polkowice 0-0
Zagłębie Lubin- KS Polkowice 1-0
KS Polkowice – Amico Lubin 0-1

Tym samym nasi zawodnicy dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zajęli 4. miejsce wyprzedzając drugą drużynę Chrobrego Głogów.