Drzazga wrócił do Górnika

Moja droga do kariery ? Myślę, że nie ma tu jakiegoś schematu. Na pewno młode lata są mega ważne w tej przyszłości. Do tego dochodzi ciężka praca.

Swoją piłkarską karierę Drzazga zaczynał w Zamecie Przemków. W 2011 roku przeniósł się do Polkowic, gdzie grał w drużynie juniorów. Rok później bronił barw I zespołu. Wiosną 2016 r. z Polkowic trafił do ekstraklasowej Wisły Kraków.

Zapraszamy na wywiad z Krzysztofem Drzazgą

Krzysztof Drzazga: Bardzo chętnie wracam do Polkowic i Górnika. Zawsze spotykam tu wielu życzliwych mi ludzi. Prezesem został mój były trener Waldemar Jedynak. No i oczywiście jest jeszcze mój były kierownik drużyny– Piotr Wójcik. Cały czas mam kontakt z chłopakami z drużyny. Bardzo miłe wspomnienia. Spędziłem tu 5 lat, to jest mój dom.

Z Górnika Polkowice trafiłeś do Wisły Kraków.

Krzysztof Drzazga: Zaliczyłem jakiś debiut. Ale nie było to takie regularne granie w ekstraklasie. Potrzebowałem  trochę ogrania w seniorskiej piłce i szybko zostałem wypożyczony do I ligowej Stali Mielec. Później była jeszcze Chojniczanka Chojnice i Puszcza Niepołomice. Dzięki kryzysowi jaki przeżywała Wisła ponownie wróciłem do Krakowa. Od powrotu gram regularnie i strzelam gole. Czuję się tam bardzo dobrze. Chciałbym tu grać jak najdłużej. Runda wiosenna była niezła w moim wykonaniu. Zacząłem znowu trafiać. Te bramki dały mi więcej pewności siebie. Otrzymałem również wsparcie od chłopaków, od trenera oraz sztabu szkoleniowego. To dla mnie jest bardzo ważne.

Jesteś motywacją dla wielu piłkarzy Górnika, że z Polkowice można trafić na piłkarskie salony.

Krzysztof Drzazga: Uważam, że każdy zawsze ma szansę. Taki klub jak Górnik Polkowice ma sporo ciekawych piłkarzy, którzy kiedyś mogą zagrać w ekstraklasie. Zawsze trzeba mieć jednak trochę szczęścia. Kibicuję chłopakom i wierzę, że już w najbliższej kolejce zapewnią sobie upragniony awans do 2. ligi.

Jakie plany na najbliższy sezon?

Krzysztof Drzazga: Przede wszystkim regularne granie. Najważniejsze jest zdrowie. Jeżeli ono będzie to mam nadzieję, że z każdym meczem będę się coraz bardziej rozwijał piłkarsko. Mam jeszcze ważny kontrakt więc następny sezon na pewno spędzę w Krakowie. Może kiedyś wrócę do Górnika.

Z Krzysztofem Drzazgą rozmawiał Jan Wierzbicki